Region Abruzzo

Abruzzo, je kraj ve střední Itálii, který se rozprostírá na celkové ploše 10 800 km2, je oblastí určenou k rozmanitým sportovním aktivitám, příjemnému odpočinku a romantickému poznání přírody. V této oblasti objevíte krásu horských městeček, středověkých hradů, přírodních rezervací a národních parků. Svou bohatou přírodou patří mezi nejhornatější regiony Itálie. Abruzzo je omýváno nejznámějším italským mořem Jadranem.

Nádherná krajina a pozoruhodné památky regionu Abruzzo

Krásu Abruzza objevíte například projížďkou na kole či při pěší turistice. Nadchne vás nejen místní pozoruhodná architektura, ale také kouzelná příroda. Ta nabízí nepřeberné množství zážitků.

Mezi perly této bohaté přírody patří středověké hrady a také horská městečka. Najdete zde i několik opravdu historických skvostů, které se každoročně stávají chloubou místních i zahraničních návštěvníků. S trochou fantazie se můžete vrátit i do dob středověkých.

Abruzza láká nejen na historické památky, může se také pyšnit úchvatnou a nádhernou přírodou. Velikou část krajiny zaujímá i vzácná fauna a flóra, které dominuje například medvěd hnědý, vlk apeninský nebo kamzík abruzzský. Pro milovníky kopcovitých terénu, nabízí Abruzzo úchvatná horská pohoří. Krajina v této oblasti je především hornatá a velmi kopcovitá. Nejvyšší část známého apeninského pohoří prochází právě tímto krajem.

Na území této oblasti se rozprostírají 3 národní parky:

  • Národní park Abruzzo, Lazio a Molise
  • Národní park Majella
  • Gran Sasso do národního parku Monti della Laga

Dovolená a sportovní využití

Pestrost pohoří nabízí několik naučných stezek, které Vás odmění neuvěřitelnými výhledy do okolí. Své využití zde najdou i milovníci relaxace, sportu a turistiky. Region je ideálním prostředím pro zimní dovolenou. Nabízí několik lyžařských středisek a běžeckých tratí. Milovníky lyžování nadchne 21 lyžařských areálů, které disponují délkou úctihodných 368 km. Hory v Abruzzu jsou lákadlem i pro horolezce.

Lokalita se pyšní 129 km písečného pobřeží, ve kterém jsou jedny z nejlepších pláží v celé Itálii, a to Martinsicuro, Alba Adriatika nebo Silvi Marina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *