Achtopol

Achtopol je turismem příliš nedotknuté letovisko v Bulharsku. Nachází se na jihu pobřeží, nedaleko hranic s Tureckem. Achtopol je rájem rybářů. Spolu s nimi zde na vás čeká velký přístav, který nabízí pěkné příležitosti k procházkám. Protože turistický ruch sem pronikl teprve před pár lety, můžete zde užívat klidu a pohody a navíc obdivovat krásy starého města.

Turisty nedotknuté město Achtopol

Letovisko Achtopol je báječnou volbou na letní dovolenou. Pokud sem dorazíte v sezóně, dočkáte se teplého moře a ostrých slunečních paprsků, volné dny strávíte na písečných plážích u moře a večery zase v rozpálených uličkách města, které se nachází zhruba 85 kilometrů od Burgasu. Rozkládá se na skalnatém poloostrově s názvem Strandžy, takže se můžete těšit též z nádherné krajiny.

Městečko bylo osídleno již v době 600 let před naším letopočtem a z té doby zde byly nalezeny četné vykopávky. Podle doložených dat je zřejmé, že se jedná o nejstarší bulharskou vesnici, která se nalézá právě na pobřeží Černého moře.

Pohodová dovolená v Achtopolu

Achtopol láká na své písečné pláže a zátoky, které jsou sevřené mezi útesy. Ty zvou nejen všechny milovníky koupání a opalování, ale také potápěče. Hlavní pláž v Achtopolu dosahuje délky až 2 kilometry. Vstup do moře je zde pozvolný, koupání je tedy ideální jak s malými dětmi, tak i pro seniory.

Pokud ale chcete utéct před turistickým ruchem, vydejte se na některou z odlehlých pláží. Nabídne vám romantický výhled na celou zátoku. Další pláže jsou zde oblázkové či skalnaté. I tak ale na nich najdete komfortní místo k odpočinku.

Ubytování ve slunečném Achtopolu nabízejí penziony i hotely. Zajistit si zde můžete pouze ubytování s cestou, nebo využít i možnosti se stravováním (pouze snídaně, polopenze nebo all inclusive). Jestliže si svůj zájezd do Bulharska zarezervujete na poslední chvíli, můžete získat i atraktivnější cenu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup