Albena

Navštivte bulharskou Albenu, která se nachází na pobřeží Černého moře. Pro svou krásu a teplé podnebí láká turisty z celého světa. Bulharské destinace u nás v Čechách patří mezi velmi oblíbené, poněvadž tato země má turistům stále co nabídnout. Albena není jen samotné město, ale také lázeňský komplex, který byl založen již v roce 1958.

Na co se těšit do Albeny

V Albeně se dočkáte luxusních hotelů, dlouhých písečných pláží, ale i klidných parků a lesíků, které můžete rovněž využít k relaxaci a odpočinku. Albena se nachází pouhých 36 km od města Varna a jen 15 km od Zlatých Písků, dalšího bulharského letoviska.

Pláže v Albeně jsou čisté a písečné, jen málokdy přeplněné. Dovolenou zde můžete strávit v hlavní sezóně i mimo ni. Jelikož se Albena rozkládá podél zálivu, voda v moři je zde opravdu velmi teplá.

Kromě samotného koupání moře nabízí i další atraktivní činnosti. Dají se zde vyzkoušet různé vodní sporty, jako je třeba potápění, plachtění a mnohé další.

Kde se ubytovat v Albeně

Jestliže chcete v Albeně strávit příjemnou dovolenou, určitě vám doporučujeme už doma si sjednat výhodné ubytování. Albena je na turistický ruch opravdu velmi dobře připravena. Ubytovat se zde můžete v některém ze starších hotelů. Nová ubytovací zařízení se zde zatím příliš nestavějí, to ale rozhodně nevadí, jelikož ubytovací kapacity jsou dostačující.

Stávající hotely mají tvar pyramidy, což je na pobřeží trochu zvláštní. Na druhou stranu to má i své výhody – například pokud budete mít pokoj ze strany, která je od moře odvrácená, stejně na něj budete mít možnost vidět. Na písečnou pláž to máte z hotelu jen kousek. Navíc můžete využít také vlastního bazénu nebo vynikající hotelové restaurace s tradiční bulharskou kuchyní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup