Apulie

Apulie je oblast jihovýchodní Itálie o rozloze 19 365 km2. Díky malebné a rovinaté krajině, získala tato oblast přezdívku jihoitalská pohádka. Jihoitalský kraj Vás okouzlí natolik, že se do něj budete rádi vracet i po dobu několika let. Je velmi snadné zamilovat si výborné jídlo, vstřícnost obyvatel, výhledy do krajiny, pestrost archeologických památek a malebnou architekturu.

Bohatá krajina plná pohádkové architektury

Bohatost a výjimečnost Apulie objevíte především při pěší turistice. Nejtypičtější stavbou jsou romantický malebné domečky zvané Trulli. Apulie se může pochlubit opevněnými hrady, archeologickými vykopávkami a starodávnými katedrálami. Okouzlí Vás i pohádková krajina, která je charakteristická nekonečně dlouhým pobřežím. Korunu bohaté přírodě nasazují sněhobílé domečky zvané Trulli. Nepřeberným množstvím zdobných paláců a nádherných památek se chlubí město Lecce.

Tajuplná jeskyně a hrad Castel del Monte

V této oblasti zažijete trochu tajemna například při návštěvě unikátní jeskyně Grotte di Castellana. Jde o nejhezčí a nejrozsáhlejší krápníkový systém v celé Itálii.

Další tajuplnou památkou je známý hrad Castel del Monte, který je zapsán na seznam UNESCO. Na tento seznam dále patří Trulli v Alberobellu a poutní místo Monte Sant´ Angelo.

Úchvatná scenérie místních pláží

Pokud si chcete užít koupání v průzračně čistém moři nebo jen relaxovat, rozhodně jste v Apulii správně. Kraj omývají dvě moře – Jónské a Jaderské. Obě tato jezera se setkávají u mysu Santa Maria di Leuca, který je obklopen krásnými členitými útesy.

Kouzelná je malá, oblázková pláž v Polignano a Mare. Ovšem mezi ty nejznámější patří pláže okolo města Vieste na poloostrově Gargano.

Gastronomický zážitek

Chloubami Apulijské kuchyně jsou sýry Burrata a víno. Návštěva apulienské oblasti bude prvotřídním zážitkem pro vyznavače a gurmány milující italskou gastronomii.

Kraj vyniká jednoduchými lahůdkami a pokrmy, které tuto oblast povznesli do nebeských výšin. Pochutnáte si na vynikajících sladkostech, sýrových pokrmech či delikates z mořských plodů a zeleniny. Tradičním zážitkem jsou těstoviny Orecchiette. Jídlo se tu zapíjí červeným víkem, ke kterému se jistě hodí slané kroužky – Taralli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *