Řecký region Attika – Ostrovy

Aegina

je jeden z ostrovů náležící k Attice a nachází se v Saronickém zálivu 27 km od Athén. Jeho jméno je odvozeno od matky hrdiny Aeacuse, který se na ostrově narodil a stal se jeho králem. Dvě třetiny Aeginy tvoří vyhynulá sopka. Severní a západní část ostrova se skládá z kamenitých, ale úrodných plání, které jsou dobře obdělávané a produkují obilí, bavlnu, vinnou révou, mandle, olivy a fíky. Nejvýraznější plodina Aeginy jsou ale pistácie. Oblíbenou turistickou atrakcí jsou také pláže. Převozy z křižovatky z Pireus trvají pouhých čtyřicet minut, než dorazí do Aeginy a pravidelný trajekt trvá asi hodinu. Památky, které na ostrově můžete navštívit jsou chrám Aphaea, klášter Agios Nectarios a chrám Zeus Hellanios.

Kythira

je řecký ostrov ležící naproti jihovýchodnímu cípu Peloponézského poloostrova. Administrativně patří do regionální jednotky ostrovů, která je součástí regionu Attika. Ostrov je strategicky umístěn mezi řeckou pevninou a Krétou a už od starověku až do poloviny 19. století byl křižovatkou obchodníků, námořníků a dobyvatelů. Kythira má dlouhou a rozmanitou historii a byla ovlivněna mnoha civilizacemi a kulturami. To se odráží v její architektuře, která je směsí tradičních, egejských a benátských prvků. Ostrov je vysoce náchylný k zemětřesení. Mnoho zemětřesení zaznamenané v historii mělo svá epicentra poblíž ostrova nebo přímo na ostrově. Pravděpodobně největší je zemětřesení v nedávné době je z roku 1903 poblíž obce Mitata, které způsobilo značné škody na majetku i ztráty na životě. V 21. století došlo k dvěma velkým zemětřesením. Bylo to 5. listopadu 2004 a 8. ledna 2006.

Poros

je malý řecký ostrovní pár v jižní části Saronického zálivu a asi 60 km jihovýchodně od Piraeusu. Poros se skládá ze dvou ostrovů: Sphairia, což je jižní část vulkanického původu, kde se nachází dnešní město, a Kalaureia, což je severní a největší část. Ostrovy jsou spojeny mostem. Poros je ostrov s bohatou vegetací. Mnoho částí severní a východní strany ostrova jsou husté a oblasti starého borového lesa se nacházejí na jihu a středu ostrova.
K Attice dále náleží ostrovy Psyttaleia, Salamis Island, Spetsopoula, Dokos, Agistri, Diapori chain a Navtilos.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *