Francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes

Region Auvergne-Rhône-Alpes vznikl v roce 2016 sloučením krajů Auvergne a Rhône-Alpes. Správním i hlavním střediskem je druhé největší město Francie Lyon. Rozloha tohoto kraje činí 69 711 km2.

Krásné přírodní kouty

Tato oblast láká krásnými přírodními kouty, kterými jsou hlavně francouzské Alpy. Ty nabízí jedny z nejlepších lyžařských středisek. Návštěva tohoto regionu rozhodně stojí za to. Nejen, že je vhodná pro milovníky lyžování, ale také je plná zajímavých historických městeček a slavných vinic.

Milovníky architektury láká především město Vienne, ve kterém naleznete pozůstatky chrámu Augusta a Livie, amfiteátr a Galorománské muzeum.

Historické město Lyon

Lyon je historické město, které leží ve středovýchodní Francii. Historické renesanční centrum tohoto města je na seznamu světového dědictví UNESCO. Historická část je rozdělena na tři části – Saint Jean, Saint Georges a Saint Paul. Každým rokem sem zavítá milióny turistů.

Saint Jean je bílé srdce celého města, protože v této části se nachází historická část s krásnými renesančními budovami. Nachází se zde nejvýznamnější stavba – gotická katedrála sv. Jana. Poblíž této gotické katedrály nesmíte minout jednu z nejkrásnějších budov této čtvrti – Muzeum Gadagne.

Část Saint Georges je kolébkou hedvábí, díky kterému je Lyon tak populární. V této čtvrti můžete navštívit například náměstí Trinité či Dům slunce.

Zajímavosti Lyonu

Tato oblast nabízí i významné historické památky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ve městě se nachází unikátní muzeum Lumiére, ve kterém se nachází expozice kinematografu, a muzeum látek, především hedvábí. Nachází se zde největší muzeum krásných umění, ve kterém je až 70 sálů s výjimečnou expozicí.

I okolní města nabízí krásnou podívanou. Vydat se můžete například do městečka Rochetaillée-sur-saône, ve kterém se nachází muzeum Henri Malarte. Expozice je věnovaná historickým automobilů.

Pro milovníky gastronomie je ideálním místem Lyon. Toto město je proslavené zejména excelentní gastronomií. Nachází se zde přes dva tisíce restaurací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *