Balčik

Malebné městečko Balčik se nachází na severním pobřeží Bulharska. Jedná se o nejseverněji položené letovisko, téměř u hranic s Rumunskem. Jestliže uvažujete o návštěvě Bulharska a chcete si zde užít sluníčko, klid, pohodu a dobré jídlo, Balčik vám můžeme jen doporučit. Město se rozkládá na kopci, který klesá směrem k moři. Dýchne na vás svou osobitou atmosféru.

Ideální odpočinková dovolená

V Balčiku si krásně odpočinete a nečerpáte energii do dalších dní, co vás teprve čekají. Jeho pláže jsou písčité nebo oblázkové s pozvolným vstupem do vody, ideální na odpolední lenošení. Pláže doplňují stará a opuštěná přístavní mola a botanické zahrady.

I samotné město Balčik má co nabídnout. Je známé především pro svou starověkou architekturu, jelikož bylo založena již v 5. století př. n. l. V té době bylo významným sídlem regionu. Nachází se zde mnoho krásných a zachovalých domů, palác královny Marie, umělecké galerie a také mnoho kostelů. Bílé pískovcové uličky se střídají se zelenými parky, vinohrady a zahradami.

Navíc je Balčik i ideálním východiskem pro různé výlety. Přibližně 4 km cesty od něj se nachází lázeňský komplex Touzlata, který je navštěvovaný pro své léčivé bahno. Rovněž můžete vyrazit do 7 km vzdálené rybářské Albeny.

Do Balčiku za krásným počasím

Balčik láká na své písečné pláže, krásnou architekturu nebo také na rozmanité možnosti zábavy. Bohužel ubytování zde není nejlevnější, a proto je dobré si jej zajistit s předstihem. Nehledě na to, že Balčik je v turistické sezóně hojně navštěvovaný a už byste zde nemuseli sehnat volný pokoj (obzvlášť v početné rodině). Dovolenou do Balčiku můžete podniknout autem, autobusem nebo letecky (v takovém případě se vydat ideálně s cestovní kanceláří a zajistit si u ní i bydlení).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup