Region Basilicata

Basilicata je kraj na jihu Itálie s územím velikým 9 992 km2. I když Basilicata patří k nejméně rozvinutým oblastem Itálie, nudit se tu rozhodně nebudete. Její krásy objevíte hlavně při pěší turistice.

Jižní část tohoto zajímavého regionu omývá Tyrhénské a Jónské moře.

Půvabná a divoká krajina

V severní části oblasti se nachází vyhaslá sopka Monte Vulture s nadmořskou výškou 4 365 metrů. Dalším lákadlem je národní park Polino a nejvyšší hora jižních Apenin Monte Polino. Divoká krajina, méně se vyskytující překrásné pláže, horské útvary, starověké památky, to vše můžete obdivovat v krajinné oblasti Basilicata.

Pokud toužíte po dovolené u moře, vydejte se na jih Basilicaty. Rozkládají se zde nádherné písčité pláže, které jsou obklopené krásnými podivuhodnými skalisky.

Bohatá historie

Místní a zahraniční turisté sem přijíždějí hlavně kvůli bohaté a výjimečné historii, jelikož turistika tu příliš rozvinutá není. Za zmínku stojí města, která byla ovlivněna historickými epochami. Například v oblasti Metaponto, které je obklopeno významnými památkami, své stopy zanechali starověcí Řekové. Zajímavým městem je Potenza, ve které se nachází románský kostel z roku 718, s paleontologickými sbírkami a freskami z 11. století.

Silnou tradici má výroba keramických výrobků, ručně tkaných látek a kovotepeckých prací.

Speciality v gastronomii

V Italských střediscích si pochutnáte na sladkých těstovinách nebo zákuscích, jako jsou trojhránky. Ty jsou plněné krémem z kakaa, cukru a hrachu.

Místní tradice a zvyky

V každém městě Basilicata se setkáte s tradiční kulturou, řemeslnictví nebo dodržováním místních tradic a zvyků. Pokud jste milovníky suvenýrů, jistě oceníte širokou a pestrou nabídku ručně vyrobených nástrojů, keramiky, porcelán, apod. Nechybí zde ani trhy s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami a ostatními mořskými plody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *