Region Benátsko

Benátsko je oblast severovýchodní Itálie o rozloze 18 391 km2. Tento kraj tvoří díky Benátkám nejdůležitější a nejnavštěvovanější turistický cíl, který leží na severním pobřeží Jaderského moře. Svým neodolatelným šarmem osloví sta tisíce turistů místních i zahraničních. Historické jádro Benátska leží na ostrovech.

Úchvatné prostředí s mnoha památkami

Tento kraj má kouzelnou atmosféru, protože je plné uměleckých a kulturních památek. Jeho romantickým zákoutím propadne nejedna duše. Benátsko se může pochlubit zejména architekturou a historickými památkami. Architektura je všude, kam se podíváte. Benátky patří mezi nejlepší místa na romantickou dovolenou.

Okouzlit Vás mohou kopule a věžičky v nebesích. Nejcennější benátskou architekturou je například Palazzo Ducale. Díky unikátní kultuře, historii a bohaté architektuře, je Benátsko vyhledávanou destinací turisté z celého světa. Město je protkáno vodními kanály, které křižují stovky mostů.

Turistické zajímavosti Benátek

Mezi nejnavštěvovanější místa Benátek patří Náměstí sv. Marka. Nachází se zde řada zajímavých historických pamětihodností, např. bazilika sv. Marka a Hodinová věž. Nedílnou součást Benátek tvoří projížďka labyrintem kanálů na gondolách.

Celé Benátky protíná kanál Canal Grade, který je dlouhý necelé 4 km. Břehy jsou lemovány historickými paláci a chrámy. Každý rok se ve městě koná celá řada slavností. Jednou z nejvýznamnějších akcí je tradiční závod lodí. Díky němuž se každým rokem koná přehlídka v dobových historických kostýmech.

Skvělá a chutná gastronomie

Gastronomie je neodmyslitelnou součástí každé kultury. Při návštěvě Benátek si rozhodně udělejte čas na pořádné benátské jídlo. Ideálním cílem je kombinace skvělého jídla, bohaté historie a pozoruhodnou přírodou. V této lokalitě převládají hlavně mořské plody, které doplňuje zelenina jako čekanka, cuketa nebo chřest. Základem je také rýže, polenta a mléčné výrobky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *