Francouzský region Bretaň

Bretaň je historická provincií, která leží v západní Francii. Její rozloha je 27 208 km2. Hlavním městem je Rennes. Bretaň je rozdělena na čtyři území – Côtes-d´Armor, Finistére, Ille-et-Vilaine a Morbihan.

Nádherná krajina plná překrásných pobřeží

Bretaň je převážně plná skalnatým pobřežím. Tento region nabízí krásné pláže, útesy a středověká města. Pobřeží je dlouhé více než 1 100 kilometrů. Bretaň je plná skalnatých poloostrovů a malých přístavů. Své uplatnění tady určitě najdou rybáři, protože jsou tu rozesety rybářské vesnice.

Hlavní chloubou tohoto kraje je zdejší pobřeží. Zhlédnout můžete slavné menhiry, hrady, středověká města a pozoruhodné kláštery. Pro Bretaň jsou typické také lodě.

Bohatá gastronomie v Bretani

Bretaň je známá především na mořské plody, ryby a ústřice. Tyto suroviny si můžete zakoupit na místních přímořských trzích. Skvěle připravené je můžete ochutnat například v místních restauracích. Dalším typickým jídlem jsou mušle a palačinky. K nejoblíbenějšímu jídlu patří jablečný cider.

Zajímavosti tohoto regionu

V této oblasti se nachází známé Mezinárodní muzeum plaveb kolem mysu Horn. Expozice je věnována životům starých námořníků, kteří obeplovali tento mys.

Vaše malé ratolesti jistě ocení místní Obří akvárium, ve kterém si můžete projet miniponorkou. Ta vás zavede do podmořského světa, kde si můžete pohladit rejnoky a žraločí mláďata.

Vesnička Josselin se může pyšnit skutečným klenotem. Nachází se zde známý hrad Chateau de Josselin, který byl postaven již ve 14. století. Expozice vás zavede do doby minulé, ale také navštívíte muzeum panenek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *