Bulharsko

písečné pláže, krásná příroda i památky

Chystáte se na dovolenou do Bulharska? Tato země má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Bulharsko bylo dříve turisty spíše opomíjené, dnes ale jeho popularita opět stoupá. Tento stát jihovýchodu Evropy se může pochlubit příznivějšími cenami v porovnání se západními zeměmi, příjemně teplým počasím a nádhernou přírodou.

Jak cestovat do Bulharska

Pokud chcete strávit dovolenou v Bulharsku, můžete si vybrat z několika způsobů dopravy. Mnozí lidé jezdí do Bulharska autem, cesta sem trvá přibližně 20 hodin. Jestliže jedete na dovolenou „na vlastní pěst“, je auto ideálním dopravním prostředkem. Autobus můžeme doporučit tehdy, když se chystáte na organizovaný zájezd do Bulharska, stejně tak i letadlo, které představuje sice nejrychlejší, ale také nejdražší způsob dopravy.

Do Bulharska na dovolenou

Břehy Bulharska omývá Černé a Egejské moře. Bulharsko je převážně hornatou zemí a přes jeho území se táhne pohoří Stara Planina s masivem Vitoša, který sahá do nadmořské výšky až 2290 metrů. Na jihozápadě země si můžete vychutnat vysokohorskou turistiku v pohoří Rila, Pirin nebo Rodopy. Bulharsko je však oblíbené především pro své teplé moře, které nabízí možnost koupání od jara až do podzimu. Červencové teploty se zde pohybují v průměru mezi příjemnými 21 až 25 stupni Celsia.

Přímořská letoviska v Bulharsku

V Bulharsku se nachází mnoho zajímavých míst. Abyste je všechna prošli, nestačil by vám ani celý měsíc. Pokud budete po Bulharsku putovat od severu k jihu, určitě navštivte třetí největší město v Bulharsku – město Varna nebo lázeňské letovisko Svatý Konstantin. Na jih od Varny se nachází městečko Obzor nebo malebné letovisko Ravda. Doporučit můžeme také Pomorie, Slunečné pobřeží, Burgas, Primorsko, Lozenec, Sinemorec nebo Carevo.

Přímořská letoviska lákají každoročně mnoho turistů, proto pokud víte, v jakém termínu sem chcete podniknout svou dovolenou, vyplatí se ubytování pro letošní sezónu 2015 zajistit s dostatečným předstihem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup