Burgas

Čtvrté největší město v Bulharsku – Burgas je nádherným přímořským letoviskem. Žije zde více než 200 000 obyvatel a co se týká turismu, město z něj těží po celý rok. Můžete si užívat sluníčka u moře a na všední starosti zapomenout na písečných plážích, nebo navštívit tajemná zákoutí města, které i kdysi bylo významným přístavem.

Čím vás Burgas uchvátí

Burgas se nachází na východě Bulharska, konkrétně v jižní části dlouhého černomořského pobřeží. Této části se přezdívá také Burgaské pláně a táhne se na východ do Gornotrakijska údolí. Stejnojmenný název jako město nese i záliv – jedná se o největší záliv v Bulharsku na pobřeží Černého moře. Z Burgasu se otevírá pohled nejen na širé moře, ale také na známý vrchol Varly Bryag.

Počasí v Burgasu je během léta horké a slunečné. Sluníčko zde svou energií rozhodně nešetří. Od moře ale často vane příjemný vánek, který vás alespoň trochu zchladí.

Ačkoliv Burgas je průmyslové město, v jehož přístavu jistě narazíte na ropné tankery a velké rybářské lodě, moře je zde na podmínky celkem čisté. Voda se totiž filtruje přes speciální čističky. Pokud by přece jen při vaší návštěva byla znečištěná, stačí popojet kousek do Pomorie, kde si můžete zase užívat jeho azurové barvy.

Kouzelná dovolená v Burgasu

Burgas v sobě spojuje mnoho z toho, po čem dnes turisté touží. Dovolenou tu tedy můžete prožít na písečné pláži u moře, chodit na procházky do města nebo navštívit některý z rozlehlých parků. Burgas je také ideálním východiskem pro výlety do vnitrozemí země i po celém jejím pobřeží.

Centrum města nadchne svými živými bulváry, útulnými restauracemi i zapadlými kavárnami, ve kterých si můžete vždy příjemně posedět. Nachází se zde i několik památek, co rozhodně stojí za shlédnutí. Ceny jsou zde spíše nižší. Kompletní dovolená vás zde ale vyjde podobně jako jinde v Bulharsku. K ubytování určitě doporučujeme použít hotely nebo penziony, které je vhodné si zarezervovat s předstihem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup