Carevo


Nechte se uchvátit krásami jižního Bulharska, které nabízí malebné letovisko Carevo. Toto městečko má přibližně 1000 obyvatel a je ideálním místem pro pohodovou dovolenou s celou rodinou. Nadchnou vás zde příznivé ceny, čisté pláže, památky v centru města i tradiční bulharské obchody či restaurace. Přece jen, již dříve bylo oblíbeným místem na dovolenou u bulharské královské rodiny.

Slunečné počasí v Carevu

Protože se Carevo nachází přímo u Černého moře na jihu Bulharska, teploty zde v létě dosahují vysokých 30 stupňů Celsia. Jestliže takové horko není nic pro vás, navštivte Carevo spíše mimo sezónu. Kromě toho, že se zde nedočkáte takových veder, tak si budete moci užít více klidu a odpočinku bez dalších turistů. V sezóně je totiž Carevo hojně navštěvovanou destinací.

Proč navštívit Carevo

Na rozdíl od mnoha dalších bulharských měst v Carevu nenaleznete tolik památek, protože město bylo roku 1882 postiženo rozsáhlým požárem a poté muselo být vybudováno znovu. Původně zde byla osídlená starověká vesnice, která se nacházela v místech současného letoviska Lozenec.

Zajímavostí je, že právě Carevo je největším bulharským přístavem. I když zde žije relativně málo obyvatel, zástavba je zde velmi rozšířená a město zabírá plochu na dvou poloostrovech.

Při návštěvě města určitě doporučujeme zajít do pobřežního parku, na promenádu nebo se podívat na významné kostely ve městě. Pláže ocení především vyznavači klidu a pohody. Je jich zde totiž několik a všechny se rozkládají v menších zátokách, které jsou kolem dokola obklopené zelení. Ubytování si můžete zajistit v některém z útulných hotelů u moře. Kromě nich je zde velmi oblíbené též ubytování v soukromí, kdy si můžete pronajmout celý apartmán nebo studio.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup