Francouzský region Centre-Val de Loire

Centre-Val de Loire je region plný úchvatných zámků a hradů. Nachází se ve střední části Francii a jeho rozloha je 39 151 km2. Hlavním městem je Orleáns, největším Tours. Regionem protéká nejznámější řeka Francie Loira. Tato oblast sousedí s regionem Ile-de-France, ve kterém leží hlavní, ale také nejnavštěvovanější město Paříž.

Krásné přírodní scenérie s půvabnými historickými památkami

Nejoblíbenější lokalitou je Údolí Loiry. Tato řeka je nejdelší francouzskou řekou, její délka je 1 013 km. Loira pramení ve středohoří Francie a ústí do Atlantského oceánu. V této oblasti se nachází úchvatné zámky a středověké hrady.

Toto překrásné údolí je poseté krásnými rovinatými pastvinami s atraktivními gotickými a renesančními zámky, např. Chenonceau, Chambord a Amboise. Zdejší památky jsou opravdovými architektonickými skvosty.

Zámek Chenonceau je překrásný zámek, který je druhým nejnavštěvovanějším ve Francii. Tím prvním je slavný zámek ve Versailles. K vrcholné renesanční architektuře patří nejznámější zámek Chambord. Patří mezi největší zámky ve střední Francii, který byl postaven v letech 1519 až 1547. Zámek Amboise leží ve stejnojmenném městě. Je postaven na základech původního hradu nad městem na pozoruhodné skále.

Město Orleáns aneb město Johanky z Arku

Nejslavnější památkou ve městě Orleáns je gotická katedrále svatého Kříže, známá Cathédrale Sainte-Croix. Dále se v tomto městě nachází Dům Johanky z Arku, Muzeum výtvarného umění, Muzeum historie a archeologie a Groslotův dům.

V muzeu výtvarného umění naleznete sbírku vlámských, italských a francouzských maleb a soch, které pocházejí z dob od 15. do 20. století.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *