Český ráj

Toto území vyniká zejména svými přírodními a historickými památkami. Najdete zde skály, hrady a také zde můžete navštívit místo loupežníka Rumcajse.

Pokud si vyberete tuto krásnou oblast pro svou dovolenou, poradím vám kam se vydat.

Valdštejn

Zříceninu Valdštejn najdete v blízkosti města Turnov. Tento hrad, dnes už zřícenina, pochází z druhé poloviny 13. století.

Zřícenina je přístupná pěšky, a to buď po zelené či červené turistické značce. Prohlídky zříceniny jsou možné v sezonních měsících, což znamená od dubna do října. Co se týče vstupného, tak dospělý člověk zaplatí 70 Kč a to i s průvodcem.

Hrad Kost

Kost je jeden z posledních českých středověkých hradů, který je zasazen neobvykle v údolí. Tento hrad byl postaven okolo roku 1349. Dodnes je zachovalý ve výborném stavu. Velkou zajímavostí hradu je věž s lichoběžníkovým půdorysem.

Hrad Kost je přístupný také pouze v sezonních měsících, od dubna do října. Můžete si zde vybrat několik okruhů prohlídek. Vstupné se tedy pohybuje v rozmezí od 60 – 180 Kč za dospělou osobu.

Zámek Hrubý Rohozec

Tento zámek je národní kulturní památkou. Leží na okraji města Turnova, v části Hrubý Rohozec. Zámek byl založen okolo roku 1280 Jaroslavem z Ralska a jeho synem. Ženy zde potěší apartmá hraběnky se salonem a muže zase lovecký salon či biliárový pokoj.

Zámek je přístupný od dubna do října. Vstupné se pohybuje v rozmezí od 50 – 100 Kč za dospělou osobu.

Areál Šťastná země

V tomto areálu si na své přijdou jak malí návštěvníci, tak i dospělí. Najdete zde spoustu houpaček, prolézaček, lanovky, lezecké stěny, aquazorbing či airsoftovou střelnici. Také zde narazíte na keltskou vesničku, kde můžete vidět ukázku ze starodávných řemesel.

Otevírací doba je zde od května do září. Vstupné se pohybuje okolo 100 Kč za osobu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup