Cesta do Indonésie

V posledních letech se cestování stalo součástí života mnohých z nás. Podívat se na místa, která jsou od nás tisíce kilometrů vzdálené, již není tak drahé a náročné, jako tomu bylo dříve. Dalo by se říct, že do nějaké země v Evropě se podíval již každý. Proto je nyní mnohem lákavější vyjet do opravdu vzdálených krajin. V mém případě to byla Indonésie.

Vždy jsem věděla, že se chci podívat do země, která je zcela odlišná od České republiky a troufám si říct, že to Indonésie je. Ráda bych vám v dalších řádcích popsala, co všechno je potřeba na to, aby jste byli připraveni se na takovou cestu vydat.

Hlavní věc nad kterou by jste se měli zamyslet je, jestli jste ochotni slevit ze svých nároků. Pokud se totiž rozhodnete cestovat do zemí, které nejsou plně rozvinuté, budete se potýkat se špatnou hygienou, otravným hmyzem, odlišným jídlem a zvědavými lidmi.

Nejprve by jste se měli věnovat administrativní části vaší cesty. Což znamená, zajistit si letenky včetně jejich pojištění. Zjistěte si, jak daleko je letiště od místa, kde budete bydlet a popřípadě si předem zajistěte dopravní prostředek, kterým se na místo dopravíte. Je dobré vědět přibližnou cenu, protože právě v Indoneésii často narazíte na to, že se vám místní lidé budou snažit cokoliv prodat za několikrát vyšší cenu. V dalším kroku si zjistěte, jestli budete potřebovat vízum, a pokud ano, obraťte se na ambasádu danné země sídlící v České republice.

Jako druhý krok přípravy na cesty bych jmenovala očkování. Stačí se podívat na webové stránky očkovacího střediska a tam si najít podle cílové země požadované očkování. Některé vakcíny jsou sice dražší, ale domnívám se, že se vyplatí to nepodcenit. Také nesmíte zapomenout tuto záležitost řešit s určitým časovým předstihem. Doporučuji minimálně dva měsíce před odjezdem.

Jako další krok, stejně důležitý, je psychická příprava na změnu. Každý se svojí reakcí samozřejmě liší, ale obecně se mluví o tom, že každého postihne culture shock. Je tedy velmi důležité, aby jste si zjistili co nejvíce informací o vaší cílové zemi. Jaké je počasí, jaké jsou místní zvyky a náboženství, co můžete a nemůžete dělat, na co si dát pozor, jakým jazykem se v oblasti mluví, jaké jsou místní ceny a podobně. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připravenému.

V posledním kroku se zbývá už jenom sbalit. Nejtěžší na tom je uvážit, co je a co není důležité. V tomto kroku vás bude velmi ovlivňovat důvod vaší cesty, tedy aktivity, které budete v Indonésii provozovat a také váhový limit zavazadel, který si určí letecká společnost.

Toto jsou nejzákladnější a obecné informace o cestě do Indonésie. Více se dozvíte v mých dalších článcích, kde budu veškeré kroky rozebírat podrobněji.

autor článku: Štěpánka


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup