Region Emilia-Romagna

Region Emilia-Romagna o rozloze 22 123 km2, se nachází v severní části Itálie. Na východě je ohraničen Jaderským mořem, na jihu pohořím Apeniny a na severu řekou Pád. Tento region láká k vícedenní dovolené. Uchvátí Vás vynikající kuchyně, vína, historické památky a věhlasná města. Mezi nejzajímavější turistické cíle patří Lido di Volano, Lido di Adriano, Milano Marittima a Riccione.

Historická centra

Krásu kraje Emilia-Romagna objevíte zejména při procházce historickými centry ve městech – Bologna, Ravenna, Ferrara, San Marino nebo Marzabotto. Například v Bologni se nachází nejstarší univerzita na světě.

Bologna je nejvýznamnějším městem regionu Emilia-Romagna. Jeho historické centrum je proslulé věžemi a středověkým rozvržením ulic. Budovy jsou postaveny v odstínech červené, proto se tomuto město často přezdívá „Červená Bologna.“

Kraj je bohatý na historické památky a přírodní krásy. Chloubou Emilia-Romagna jsou středověké paláce, které jsou rozmístěny kolem náměstí. Další využívanější nabídkou jsou letoviska na Jadranské riviéře – Rimini, Cattolice, Riccione, Adriano, Cervia, apod.

Místní kuchyně

Bohatá a vydatná je i místní gastronomie. Emilia-Romagna poskytuje svým návštěvníkům nejen vína, ale také své speciality, např. parmská šunka nebo parmezán. Tato oblast je vyhlášena vinnou oblastí. Mezi nejznámější značky patří Albana, Lambrusco nebo Sangiovese. Nejpopulárnějším je šumivé víno Lambrusco, které je bílé i červené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *