Řecký region Epirus

Region Epirus je historickou oblastí, která se nachází na Balkánském poloostrově. Je rozdělena mezi Albánii a Řecko. Rozloha tohoto kraje činí 9 203 km2. Hlavním městem Epira je Ioánnina. Epirus protíná řecké pohoří Pindus. Vrcholy tohoto pohoří dosahují nadmořské výšky kolem 2 000 metrů.

Bohatá historie tohoto kraje

Pohoří Pindus, které protíná tuto oblast, je velkým lákadlem pro všechny milovníky horolezectví. Pokud do tohoto kraje zavítáte, nabídne vám výlet do minulosti. Lokalita je plná nejrůznějších historických památek. Milovníci historie budou okouzleni starobylým městem Nikopolis, který byl založen roku 30 před Kristem. Dalším turistickým lákadlem je věštírna Nekromation.

Jedním z nejznámějších cílů místních a zahraničních turistů je Meteora. Jde o skálu, na které vznikl první klášter v Řecku. Na vrcholu těchto skal budete uneseni krásným výhledem na celou oblast Epirus.

Krásné přírodní scenérie

Epiros je kraj horských vesniček. V nich se dochovala unikátní lidová architektura. Krása místních skal okouzlí milovníky horolezectví. Na jihu tohoto ostrova leží město Arta, její okolí je vhodné k pěstování citroníků a pomerančů.

Oblast Epirus není určena pouze milovníkům historie, ale také pro nadšence přírody. Nádherné scenérie zde nabízí řeka Acheron. Na této řece si na své přijdou vyznavači adrenalinových sportů, protože si zde mohou proti proudu řeky vyzkoušet tzv. canyoning. Epirus je oblastí, kterou vyhledávají především milovníci vysokohorské turistiky.

Pokud si chcete prohlédnout lidovou architekturu, doporučuje se navštívit oblast Zagoria a městečko Metsovo. V blízkosti těchto lokalit se nachází překrásné jezero a jeskyně Perama, která je dlouhá 1,7 km. Jestliže chcete jen relaxovat, vydejte se na pláž Alonaki Beach. Tato pláž je považována za nejkrásnější pláž v celém tomto kraji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *