Francouzský region Guadeloupe

Guadeloupe je jedním z větších dvojostrovů v Závětrných ostrovech malých Antil. Hlavním městem je Basse-Terre. Rozloha tohoto ostrova je 1 628 km2. Nevyšším vrcholem ostrova Guadeloupe je hora La-Suffriere, která dosahuje výšky 1 467 metrů.

Přírodní zajímavosti

Místní i zahraniční turisté zde najdou nepřeberné množství nádherných písčitých pláží. Nezapomenutelný zážitek zažije návštěvník na místním trhu. Na něm se dají koupit různé druhy čerstvého tropického ovoce, kvalitní koření a mořské ryby.

Místní i zahraniční turisté tento ostrov navštěvují díky nezapomenutelnému spojení krásných vesniček, deštných lesů, úžasných písčitých pláží a moderních měst. Krásné pláže najdete především na Grande Terre, Saint Anne a Saint Francois.

Ostrovy, které jsou součástí Guadeloupe, jsou chráněny 4 přírodními rezervacemi. V těchto rezervacích se nachází mnoho turistických stezek, které jsou obklopeny tropickými řekami, pralesy a krásnými vodopády. Odpočívat můžete na rozsáhlých plážích s průzračně čistou vodou.

Zajímavosti Guadeloupe

Mezi krásu ostrova patří kultura, která se vyznačuje tradicemi, lidovými tanci a bohatou kuchyní. Pohádkovou krásu objevíte především u kormidla plachetnic. Velmi oblíbeným místem pro místní i zahraniční turisty je les Saintes, které je útočištěm druhů ptáků.

Dalším ostrovem je Terre de Haut, který je známý především průzračné vodě a bývalým vrcholem Pain de Sucre. Rozloha tohoto ostrova je 5,2 km2.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *