Francie

Pojďme společně odhalit zákulisí známých a méně proslulých francouzských regionů. Ty každým rokem navštíví statisíce francouzských i zahraničních turistů. Vyžití je ve Francii opravdu mnoho. Je to země, která má co nabídnout. Celková rozloha země je 543 965 km2. Počet obyvatel v roce 2017 se vyšplhal na neuvěřitelných 65 065 189.

Charakteristika Francie

Francie je evropskou zemí, která se rozkládá v západní části Evropského kontinentu. Téměř polovinu Francie obepíná Lamanšský průliv a biskajský záliv. Začíná zde také Atlantský oceán spojující Evropu s Amerikou. Součástí Francie je také tzv. Zámořská Francie. Ta mimo jiné zahrnuje území Karibiku, Jižní a Severní Ameriky, Oceánii a Indického oceánu. K Francii náleží také ostrov Korsika.

Nejvyšším bodem Francie je proslulá hora Mont Blanc s nadmořskou výškou 4 810 m. n. m.

Známá francouzská kuchyně

Mezi nejoceňovanější kuchyně patří právě ta francouzská. K základním prvkům této kuchyně patří vína, sýry, ryby a mořské plody. Ve světě je proslulý známý chřest a baby karotka.

Hlavní jídlo se ve Francii skládá ze tří chodů – předkrm, hlavní chod a dezert. Místo dezertu se může podávat sýrový chod nebo salát.

Proč navštívit Francii, jednu z nejnavštěvovanějších zemí světa?
Jedná se o zemi, kterou navštěvuje desetitisíce turistů v každém ročním období. Nejproslulejší je samozřejmě hlavní město Paříž, díky své monumentální Eiffelově věži. Zapomenout bychom neměli ani na další destinace Marseille, u nichž se nachází na malém ostrově pevnost If. Město Marseille je obecně známé také díky sérii filmů Taxi. Dalšími navštěvovanými městy je Štrasburk, Metz a Lyon.

Pokud milujete úžasnou přírodu, rozhodně zavítejte do známé Provence v jihovýchodní Francii. Jedná se o krajinu vinných sadů, levandulových a slunečnicových polí, ale také bohatých historických památek, které stojí za návštěvu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *