V zimě k moři? Jedině na Guadeloupe!

Bílé pláže, tyrkysové moře, nádherná příroda, spousta míst na procházky a nekonečné léto. Tak to vypadá celoročně na Guadeloupe, perle Karibského moře. Že je Karibik jen pro bohaté? Ne Guadeloupe! Tady se dostanete za pár korun, a navíc jen s občankou. Vítejte v Karibiku!

Něco málo o Guadeloupe

Guadeloupe je malinkaté souostroví v Karibském moři. Jeho sousedy jsou takoví krasavci jako například Antigua a Barbuda, Martinik nebo Svatý Kryštof a Nevis. Guadeloupe vypadá na mapě jako malinký motýlek, přitom se ve skutečnosti jedná o dva ostrovy spojené mostem. Kolem hlavního „motýlka” najdete v moři několik menších ostrůvků, které také stojí za výlet. Větší křídlo tzv. „motýlka” se nazývá  Basse-Terre a má 848 km², to menší Grande-Terre má jen 588 km².

Guadeloupe – země tisíce krás

Guadeloupe spadá od roku 1635 pod Francii, a tudíž je také součástí Evropské unie. Díky tomu se zde dostanete velice snadno a ani k tomu nebudete potřebovat pas. Na místě se platí klasicky eurem a úředním a nejrozšířenějším jazykem je francoužština.

IP: Pokud neumíte francouzsky, naučte se alespoň několik základních frází a nezapomeňte si do kufru přibalit slovník. Zdejší obyvatelé totiž příliš nefandí angličtině.

Letenka, ubytování, výlety na Guadeloupe

Letenku si můžete výhodně koupit přímo u francouzských aerolinek, Air France. Cenově vás vyjde na 8 000 Kč až 25 000 Kč z Prahy s přestupem v Paříži. Ideální je letenka alespoň s tříhodinovým přestupem ve městě Eiffelovy věže a croissantů. Není to ani tak kvůli skvělému jídlu, které si zde můžete dát, ale kvůli cestě z letiště Charles de Gaulle na Orly. Ta totiž může ve špičce trvat i dvě hodiny. Proto na ni mějte dostatek času.

Ubytování na Guadeloupe najdete v různých cenových hladinách, od couchsurfingu přes AirBnb až po nejluxusnější hotely. Je to jen na vás, kolik peněz do něj budete chtít investovat. Bydlení u místních se ovšem bát nemusíte! Všichni jsou zde velice milí a přátelští a kriminalita je zde jedna z nejnižších na planetě.

Pro cestování po ostrově pak rozhodně zvolte auto. Místní hromadná doprava není příliš spolehlivá. Auto si zamluvte už dopředu před dovolenou a vyzvedněte si jej přímo na letišti Pointe-a-Pitre. Své pobočky zde má spousta celosvětově známých autopůjčoven jako je Sixt, Hertz, Budget apod.

Krásy objevujte po tunách

Dovolenou si určitě užijete! Celoročně je zde příjemné slunečné počasí. I když občas zaprší, nikdy to není na celý den a během přeháňky alespoň nakoupíte suvenýry pro rodinu a přátele. Nejkrásnějšími městy a místy na ostrovech, které nesmíte ze svého itineráře vynechat, jsou pláže v Saint Anne, sopka Soufriére a městečko Deshaies.

Guadeloupe je prostě rájem na zemi

Po celý rok se můžete koupat v moři, jehož teplota nikdy neklesá pod 26°C. Počasí bývá sice vlhké, ale pokud si s sebou přibalíte dostatek triček, nemůže vás nic překvapit. Sluníčko na Guadeloupe pořádně pálí, a proto nezapomeňte na pořádný opalovací krém.

Guadeloupe je překrásným místem, kde si užijete krásy Karibiku plnými doušky. Nemusíte být navíc ani milionář, abyste si tady mohli užít miliónovou dovolenou!