V zimě k moři? Jedině na Guadeloupe!

Bílé pláže, tyrkysové moře, nádherná příroda, spousta míst na procházky a nekonečné léto. Tak to vypadá celoročně na Guadeloupe, perle Karibského moře. Že je Karibik jen pro bohaté? Ne Guadeloupe! Tady se dostanete za pár korun, a navíc jen s občankou. Vítejte v Karibiku!

Něco málo o Guadeloupe

Guadeloupe je malinkaté souostroví v Karibském moři. Jeho sousedy jsou takoví krasavci jako například Antigua a Barbuda, Martinik nebo Svatý Kryštof a Nevis. Guadeloupe vypadá na mapě jako malinký motýlek, přitom se ve skutečnosti jedná o dva ostrovy spojené mostem. Kolem hlavního „motýlka” najdete v moři několik menších ostrůvků, které také stojí za výlet. Větší křídlo tzv. „motýlka” se nazývá  Basse-Terre a má 848 km², to menší Grande-Terre má jen 588 km².

Guadeloupe – země tisíce krás

Guadeloupe spadá od roku 1635 pod Francii, a tudíž je také součástí Evropské unie. Díky tomu se zde dostanete velice snadno a ani k tomu nebudete potřebovat pas. Na místě se platí klasicky eurem a úředním a nejrozšířenějším jazykem je francoužština.

IP: Pokud neumíte francouzsky, naučte se alespoň několik základních frází a nezapomeňte si do kufru přibalit slovník. Zdejší obyvatelé totiž příliš nefandí angličtině.

Letenka, ubytování, výlety na Guadeloupe

Letenku si můžete výhodně koupit přímo u francouzských aerolinek, Air France. Cenově vás vyjde na 8 000 Kč až 25 000 Kč z Prahy s přestupem v Paříži. Ideální je letenka alespoň s tříhodinovým přestupem ve městě Eiffelovy věže a croissantů. Není to ani tak kvůli skvělému jídlu, které si zde můžete dát, ale kvůli cestě z letiště Charles de Gaulle na Orly. Ta totiž může ve špičce trvat i dvě hodiny. Proto na ni mějte dostatek času.

Ubytování na Guadeloupe najdete v různých cenových hladinách, od couchsurfingu přes AirBnb až po nejluxusnější hotely. Je to jen na vás, kolik peněz do něj budete chtít investovat. Bydlení u místních se ovšem bát nemusíte! Všichni jsou zde velice milí a přátelští a kriminalita je zde jedna z nejnižších na planetě.

Pro cestování po ostrově pak rozhodně zvolte auto. Místní hromadná doprava není příliš spolehlivá. Auto si zamluvte už dopředu před dovolenou a vyzvedněte si jej přímo na letišti Pointe-a-Pitre. Své pobočky zde má spousta celosvětově známých autopůjčoven jako je Sixt, Hertz, Budget apod.

Krásy objevujte po tunách

Dovolenou si určitě užijete! Celoročně je zde příjemné slunečné počasí. I když občas zaprší, nikdy to není na celý den a během přeháňky alespoň nakoupíte suvenýry pro rodinu a přátele. Nejkrásnějšími městy a místy na ostrovech, které nesmíte ze svého itineráře vynechat, jsou pláže v Saint Anne, sopka Soufriére a městečko Deshaies.

Guadeloupe je prostě rájem na zemi

Po celý rok se můžete koupat v moři, jehož teplota nikdy neklesá pod 26°C. Počasí bývá sice vlhké, ale pokud si s sebou přibalíte dostatek triček, nemůže vás nic překvapit. Sluníčko na Guadeloupe pořádně pálí, a proto nezapomeňte na pořádný opalovací krém.

Guadeloupe je překrásným místem, kde si užijete krásy Karibiku plnými doušky. Nemusíte být navíc ani milionář, abyste si tady mohli užít miliónovou dovolenou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup