Francouzský region Guyana

Francouzská Guyana je zámořský region, který má rozlohu 83 534 km2. Na západní straně sousedí se Surinamem a na jihovýchodě s Brazílií. Sever pak omývá Atlantský oceán. Hlavním střediskem a zároveň hlavním městem této oblasti je Cayenne. Řadí se mezi největší francouzské zámořské regiony.

Zajímavosti Francouzské Guyany

Hlavním městem tohoto zámořského regionu je Cayenne. V historickém centru tohoto města se dochovaly historické domy, které byly postaveny z různých druhů materiálů, nejčastěji však ze dřeva, cihel a slámy. Vidět zde můžete i typickou francouzskou koloniální architekturu, skvostné domy s půvabnými balkony.

Obklopené kavárničkami je potom náměstí Place de Palmiste, na kterém se třikrát do týdne konají trhy. Pokud váháte, ve kterém období do této oblasti jet, doporučuje se jaro a podzim, popřípadě i měsíc leden. V lednu se v hlavním středisku Cayenne koná karneval.

Pokud jste milovníky keramiky, můžete si ji koupit ve zdejších obchodech se suvenýry. K dostání jsou i na místních trzích v hlavním městě Cayenne.

Příroda Francouzské Guyany

Většina území (cca 81 %) je pokrytá tropickým deštným pralesem. Území je na většině nížinaté. Tato oblast je jako stvořená pro milovníky přírody a flóry. Právě zde se nachází pestrá fauna a flóra. Mezi nejvýznamnější druhy z oblasti fauny patří lenochod, kajman, tapír či vzácný papoušek. Francouzská Guyana leží na poloostrově u místa, kde řeky Cayenne a Mahura ústí do Atlantického oceánu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *