Francouzský region Hauts-de-France

Francouzský region Hauts-de-France vznikl v roce 2016 spojením regionů Pikardie a Nord-Pas-de-Calais. Celková rozloha této oblasti je 31 8113 km2. Hlavním střediskem tohoto kraje je město Lille. Oblast leží při hranicích s Belgií a při pobřeží známého Lamanšského průlivu.

Krásná příroda v regionu Hauts-de-France

je jemně zvlněná, doplněná větrnými mlýny, domky a zelenými pastvinami. V této oblasti najdete památník bojiště na Sommě, která připomíná bitvu z roku 1916. Nedaleko města Lille se nachází známá přírodní rezervace s názvem Přírodní zahrada Starého města Lille, francouzsky Le Jardin Écologique du Vieux-Lille.

Hlavní středisko Lille

Hlavním městem francouzského regionu Hauts-de-France je Lille. Dominantou tohoto města je zdejší Staré město, ve kterém se nachází několik unikátních muzeí. Jedná se o Palais des Beaux-Arts (muzeum výtvarného umění) a Musée d´Art Moderne Lille-Métropole (muzeum moderního umění). Ve městě se také nachází sídlo arcibiskupství Lille.

Typické pokrmy hlavního města Lille

V mnoha restauracích v Lille můžete ochutnat i typické pokrmy, především moules-frites (mušle s hranolkami), waterzoï (kuřecí maso ve smetanové omáčce se zeleninou) a potjevleesch (druh teriny).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *