Francouzský region Ile-de-France

Ile-de-France je historickým územím Francie. Rozloha činí 12 011 km2. Hlavním centrem této oblasti je i zároveň hlavní město Paříž, nejoblíbenější turistický cíl ve Francii. Tento kraj se nachází v samotném srdci Francie. Celý region má asi 12 miliónů obyvatel.

Ile-de-France, kraj plný historie

Kraj se pyšní pozoruhodnými zámky a velkolepými katedrálami. Avšak nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším skvostem je zámek ve Versailles. Zámek spolu s okolním parkem byly v roce 1979 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Celý zámecký areál se skládá z překrásného paláce a přilehlých zámeckých zahrad.

Oblast je také krajem řek Seiny a Marny. Právě řeka Seina je známá tím, že protéká centrem Paříže. Celé město rozděluje na levý a pravý břeh. Historický ostrov na Seině tzv. Ile de la Cité je plný elegantních kaváren a moderních obchodů.

Dalším unikátem je bazilika de Saint-Denis, která leží ve stejnojmenném městě. Největší sbírku pohřebních skulptur představuje právě místní bazilika.

Paříž, město plné krásných zážitků

Paříž je místem poznávání, krásných snů a nezapomenutelných zážitků. Je pro místní i zahraniční turisty velmi atraktivní. Nejznámější památkou ve Francii je Eiffelova věž, která je nádherným zážitkem všech návštěvníků. V očích mnoha místních i zahraničních turisté je Paříž označována nejromantičtějším a nejkrásnějším městem na světě.

Paříž, to je město romantiky, zábavy, historie, módy a památek. Jednou z nejnavštěvovanějších památek je významná Eiffelova věž. Eiffelova věž je symbolem a chloubou celé Paříže. Je vysoká 324 metrů. Výhled z této věže je naprosto nezapomenutelný a úchvatný.

Dalším velmi zajímavým turistickým cílem je slavná katedrála Notre-Dame, francouzsky Cathédrale Notre-Dame de Paris. Jedná se o římskokatolickou katedrálu, která patří k nejkrásnějším skvostům gotické architektury ve Francii. Stavba tohoto gotického skvostu byla zahájena v roce 1163 a dokončena v roce 1345. Stavba trvala neuvěřitelných 182 let. Výška nejvyšší věže činí 69 metrů a průčelí je zdobeno krásnými sochami.

Zábavní park Disneyland

Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější atrakcí tohoto regionu je zábavní park Disneyland Paris. Ten je královstvím pohádek, dobrodružství, snů a nezapomenutelných zážitků. Leží pouhých 32 km od Paříže a byl otevřen v roce 1992. Ten nabízí celou řadu atrakcí, které připomínají Walta Disneyho. Tento park se dělí na pět zemí, které se nachází kolem zámku. Zábavní park Disneyland je jeden z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších evropských destinací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *