Řecký region Jižní Egeis

Region Jižní Egeis se skládá ze dvou hlavních souostroví – Dodekany a Kydlady. Hlavním městem je Ermupoli. Toto město leží na ostrově Syros. Ostrov Syros leží poblíž ostrova Tinos, Paros a Mykonos. Rozloha této oblasti je 5 286 km2. Společně si pojďme odhalit nejatraktivnější a nejzajímavější lokalitu – ostrov Rhodos.

Nejzajímavější ostrov Jižního Egeis

Rhodos patří mezi nejzajímavější ostrov v této lokalitě. Je plný krásných malebných vesniček, historických památek, zábavy a mnoho dalšího. V této oblasti se turisté setkají s krásami přírody, která je plná zeleně a velkým množstvím písečných a oblázkových pláží. Tento ostrov je ideálním místem k aktivnímu vyžití a dovolené.

Ostrov věčného slunce, tak je nazýván proslulý Rhodos, který je ze všech stran lemovaný nádhernými plážemi. Všichni Ti, kteří obdivují starověké památky, přírodu, průzračné moře, ale i kulturu a zábavu, jsou na tomto ostrově vítáni.

Nejzajímavější pláže na Rhodos

Rhodos při výběru pláží má opravdu co nabídnout, v několika případech jsou dlouhé až několik kilometrů. Tento ostrov patří k těm nejromantičtějším.

Nekrásnější pláž na ostrově Rhodos

Mezi ty nejkrásnější patří pláž Tsambika, kterou ocení především děti, jelikož ji pokrývá jemný zlatavý písek. Tsambika měří přibližně 700 metrů. Pláž je ideální na relaxaci či turistiku.

Anthony Quinn

Anthony Quinn je vhodnou pláží pro potápění. Tato pláž se nachází v severní části ostrova Rhodos. Skaliska, která obklopují toto letovisko, nabízí k tvorbě překrásných panoramatických snímků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *