Řecký region Jónské ostrovy

Jónské ostrovy zahrnují ostrovy ležící při západním pobřeží Řecka. Hlavním střediskem těchto ostrovů je Korfu. Celková rozloha této lokality je 2 307 km2. Region se skládá z mnoha malých i velkých ostrovů, avšak nejvýznamnější jsou ty větší. Pojďme si společně odhalit tajemství několika ostrovů, které se v tomto souostroví nacházejí.

Největší ostrov Korfu

Korfu patří mezi největší a nejznámější ostrovy v tomto souostroví. Velmi často nese přízvisko Smaragdový ostrov. Místní i zahraniční turisté jsou okouzleni místními písečnými a oblázkovými plážemi, které nabízí klidné místo pro relaxaci. Najdou se tu i letoviska, která jsou určená k aktivnímu odpočinku – potápění, jízdy na skůtru či míčové hry.

Pro milovníky historie je zde letovisko Kanoni, které nabízí nezapomenutelný výhled na tzv. Myší ostrov. Ostrov, který je údajně zkamenělá loď Oddysea. Lidé dále navštěvují také Museum lastur a zámek Achillion.

Ostrov Kefalonie

Ostrov Kefalonie si místní i zahraniční turisté oblíbili díky tyrkysovému moři, přírodním úkazům, krásným zátokám a kvalitnímu vínu. Na tomto ostrově se nachází mnoho pozoruhodných jeskyní, které oslovili místní i zahraniční nadšence podzemí.

Milovníci historie ocení dochované kláštery a kostely, zbytky hradů, opevnění a přístav Kefalonie. Podívat se můžete například na náměstí Plateia Valinaou s krásnou radnicí nebo zhlédnout památník Radikula.

Ostrov Ithaka

Ostrov Ithaka má své kouzlo. Zdejší krajina je plná krásných skal, kopců, vinic, lesů a hájů. Úžasné scenérie, které krajina nabízí, jsou jako stvořené k romantickým procházkám, jízdám na kole či pro turistiku. Užívat si tu můžete odpočinkové dovolené, protože celé pobřeží tohoto ostrova lemují krásné upravené rodinné penziony. Ty vám nabízí bohatý gastronomický zážitek a soukromí.

Ostrov Lefkada

Lefkada je ostrov ležící u pobřeží Řecka, patří mezi největší ostrovy v Jónském moři. Tato lokalita je velmi atraktivní, jelikož se po ní mohou turisté dopravit i po souši. Nejoblíbenější pláží je Agios Ioannis. Tento ostrov je opravdovým místem ke splnění snů, nabízí vám turistiku, cyklistiku, krásné pláže, památky i bohatou kulturu. Pozoruhodnou scenérii dokreslují okolní skály, které jsou ze všech stran prorostlé zelenými rostlinami. V hlavním městě Lefkas na vás dýchne pravá řecká atmosféra, všude kolem vás se line řecká hudba a voní květiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *