Region Kalábrie

Hledáte-li Kalábrii, najdete ji na samém jihu Itálie, hned vedle ostrovu Sicílie. Zabírá území veliké přes 15 000 km2. I přes úctyhodnou rozlohu žijí na Kalábrii pouhé dva miliony obyvatel.

Území, které tvoří pomyslnou „botu“ na jižní Itálii je jednou z nejchudších oblastí v Evropě, protože je zde dosti zaostalý průmysl a cestovní ruch, památek leží na tomto poloostrově jen málo. Na své si na Kalábrii ale přijdou potápěči, díky dlouhým několikakilometrovým pobřežím.

Památky Italské Kalábrie

V Kalábrii si můžete projít několik zajímavých památek, kláštery, hrady a archeologická naleziště. V celé oblasti se mimo jiné rozprostírají i tři národní parky Sila, Pollino a Aspromonte.

Mezi krásná navštěvovaná města patří Crotone, Gerace, Locri a Rossano. Největším městem Kalábrie je Reggio di Calabria, který se pyšní Národním archeologickým muzeem s památkami Velkého Řecka.

Kalábrie láká na vynikající kuchyni

Místní gastronomie je jednou z mála „atrakcí“ na kterou kraj Kalábrie může nalákat jak turisty, tak i labužníky. Naleznete zde kuchyni plnou pestrého výběru, jako jsou ryby, plody moře, jehněčí, olivy, papriky a lilky. Hodně jsou oblíbené pálivější pokrmy z červených a zelených papriček peproncino.

K hlavnímu jídlu nabízí restaurace v jídelním lístku několik specialit. Je jimi třeba hlavní chod Grano alla marinana, ve kterém najdete vařené obilné kroupy přelité na olivovém oleji a česneku podávané s osmaženými mušlemi. Dále si lze pochutnat na tuňákové pizze Calabrese ton conno nebo na Abbaccio calabrese, což je jídlo z jehněčího masa, brambor, cibulky, oliv a bylinek napečených v troubě.

K pití si zde můžete objednat populární červená vína. Ta se vyrábějí z kvalitních a speciálních místních odrůd gaglioppo, greco nero či nerello. Méně vzácněji jsou pěstovány i odrůdy bílé, mezi které patří například greco bianco nebo malvasia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *