Region Kampánie

Kampánie je kraj v jižní Itálii a má rozlohu 13 590 km2. Dominantami kraje jsou hlavní město Neapol a sopka Vesuv. Tento region je druhým nejlidnatějším regionem v Itálii. Okouzlí Vás krásná panoramata, zálivy, kouzelné zátoky a malebné ostrůvky. Nedaleko pobřeží se také nachází ostrovy Ischia, Procida a Capri.

Šťastná krajina Neapolského zálivu

Kampánie je kraj plný lákadel, který stojí za obdiv a vychutnání. Jeho krajina je velmi působiví a okouzlující, díky pobřeží. To je plné uměleckých a historických památek. Nacházejí se tu jedny z nejdochovalejších antických chrámů.

Hlavní město Neapol je město plné působivých protikladů. Je to centrum půvabných paláců a rozmanitých hradů a kostelů.

Zajímavosti Kampánie

Oblast Kampánie nabízí využití sportu, historie a turismu. Navštívit zde můžete mnoho krásných měst, mezi kterými svou půvabností a historií vyniká Neapol. Navštívit můžete nespočet muzeí, např. Museo Archeologico Nacionale. Za jeho zdmi zhlédnete největší sbírku antického umění.

Pokud jste milovníkem flóry a fauny, navštivte národní cilentský park. Ten Vás zaujme svým členitým pobřežím s jemným pískem.

Dovolená v Kampánii

Tento region je příjemným místem pro strávení Vaší dovolené. Pokud jste milovníky umění, okouzlí Vás přehlídka historické architektury a moderních prosklených pasáží. Najdete tu také spoustu přírodních parků, které jsou vhodné k romantickým procházkám. Písečné pláže s restauracemi vyzývají návštěvníky ke klidnému odpočinku a procházkám.

K návštěvě zvou také města Pompeje, Paestum či Neapol. Ve městě Paestum byly objeveny trosky chrámů. V Kampánii nechybí ani sportovní využití – tenis, plážový volejbal, potápění, plážové a vodní sporty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *