Francouzský region Korsika

Korsika je nejznámějším ostrovem ve Středozemním moři, jehož správa spadá pod Francii. Svou rozlohou, která činí 8 722 km2, je čtvrtým největším ostrovem ve Středomoří. Korsika je součástí Francie od roku 1769. Od Francie je vzdálen 180 km.

Bohatá historie a krásná krajina

Korsika je známá především místem narození známého Napoleona Bonaparta. Některé části ostrova jsou zapsány ve světovém seznamu dědictví UNESCO. Korsika je známá díky čistému moři a bělavým plážím. Nejčastějším turistickým cílem pro dovolenou u moře je okolí města Porto-Vecchio. To je proslulé díky písčitým plážím.

V korsických horách se nacházejí také kaskády, které tvoří nejkrásnější hřebenou túru v Evropě. Na vrcholcích jsou zvláštností zříceniny starých věží, tzv. Janovské věže. Mezi oblíbená místa patří přístavní město Bastia, které je známé především svým historickým centrem a náměstím St. Nicolas.

Na tomto ostrově můžete navštívit i hrad Colombano nebo románský kostel z 12. století. Ten nabízí neuvěřitelný výhled na moře.

Sportovní vyžití na Korsice

Korsika je velmi oblíbenou destinací zejména pro jachtaře a silniční cyklistiku. Cyklistická trasa měří cca tisíc kilometrů. Pro milovníky turistiky zde existují odlehlé zátoky a opuštěné pláže. Kromě pláží, turistiku nabízí i hory. Krásnými místy jsou rudé útesy Calanche a záliv Golf de Porto.

Bohatá korsická gastronomie

Korsická gastronomie je jiná než kuchyně Francouzská. Na tomto ostrově jsou oblíbené těstoviny a maso. K nejlepším korsickým uzeninám patří lonzu, salciccia a figatella. Tradičními speciality na Korsice jsou Stufattu (maso s těstovinami), Pulenta (kaše z kaštanové mouky), Canistrelli (sušenky) a Civet de sanglier.

Symbolem tohoto ostrova jsou pak kozí sýry. Jako dezert můžete zkusit vynikající koláč Fiadone. Oblíbeným nápojem je samozřejmě francouzské víno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *