Francouzský region Korsika

Korsika je nejznámějším ostrovem ve Středozemním moři, jehož správa spadá pod Francii. Svou rozlohou, která činí 8 722 km2, je čtvrtým největším ostrovem ve Středomoří. Korsika je součástí Francie od roku 1769. Od Francie je vzdálen 180 km.

Bohatá historie a krásná krajina

Korsika je známá především místem narození známého Napoleona Bonaparta. Některé části ostrova jsou zapsány ve světovém seznamu dědictví UNESCO. Korsika je známá díky čistému moři a bělavým plážím. Nejčastějším turistickým cílem pro dovolenou u moře je okolí města Porto-Vecchio. To je proslulé díky písčitým plážím.

V korsických horách se nacházejí také kaskády, které tvoří nejkrásnější hřebenou túru v Evropě. Na vrcholcích jsou zvláštností zříceniny starých věží, tzv. Janovské věže. Mezi oblíbená místa patří přístavní město Bastia, které je známé především svým historickým centrem a náměstím St. Nicolas.

Na tomto ostrově můžete navštívit i hrad Colombano nebo románský kostel z 12. století. Ten nabízí neuvěřitelný výhled na moře.

Sportovní vyžití na Korsice

Korsika je velmi oblíbenou destinací zejména pro jachtaře a silniční cyklistiku. Cyklistická trasa měří cca tisíc kilometrů. Pro milovníky turistiky zde existují odlehlé zátoky a opuštěné pláže. Kromě pláží, turistiku nabízí i hory. Krásnými místy jsou rudé útesy Calanche a záliv Golf de Porto.

Bohatá korsická gastronomie

Korsická gastronomie je jiná než kuchyně Francouzská. Na tomto ostrově jsou oblíbené těstoviny a maso. K nejlepším korsickým uzeninám patří lonzu, salciccia a figatella. Tradičními speciality na Korsice jsou Stufattu (maso s těstovinami), Pulenta (kaše z kaštanové mouky), Canistrelli (sušenky) a Civet de sanglier.

Symbolem tohoto ostrova jsou pak kozí sýry. Jako dezert můžete zkusit vynikající koláč Fiadone. Oblíbeným nápojem je samozřejmě francouzské víno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *