Region Lazio

Italský region Lazio se nachází ve střední Itálii. Jeho rozloha je 17 200 km2. Sousedí s Toskánskem, Umbrií, Abruzzem a Tyrhénským mořem. U Tyrhénského moře se nachází několik kvalitně vybavených přímořských středisek. Hlavním městem tohoto kraje je Řím. Region se pyšní krajinou bohatých dějin, množstvím historických památek a pestrou gastronomií.

Některé z důvodů, proč zahraniční i místní turisté milují tuto destinaci, jsou právě historické a starodávné památky. Mezi ty nejvýznamnější památky patří Koloseum, Forum Romanum, Španělské schody a Sixtínská kaple. Koloseum v celé své kráse a mohutnosti na první pohled ohromí každého z nás.

Řím perlou Itálie

Řím je nazýván perlou Itálie. Jeho historické a malebné centrum je zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Už několik staletí patří mezi nejvýznamnější a nejkrásnější města v celé Evropě. Řím, hlavní město Itálie, vás okouzlí v kterémkoliv ročním období. Jeho největší chloubou je Koloseum, které sloužilo jako aréna pro konání gladiátorských a jiných zápasu či divadelních her. V okolí Kolosea se nachází pozůstatky Palatinu a Fora Romana.

Na území Říma leží osamostatněný stát Vatikán, na jehož území se nachází Svatopetrské náměstí a bazilika svatého Petra. Řím je ideální na pěší turistiku, navštívit můžete Španělské schody nebo proslulé Fontani di Trevi. Při návštěvě byste neměli zapomenout shlédnout Pantheon, nejzachovalejší památku v celé Itálii.

Ve Vatikáně se nachází jedna z největších uměleckých sbírek na světě. Vatikánský palác je velikým sídlem, kde se nachází mnoho historických místností. Mezi ně patří Sixtínská kaple, 8 muzeí, 5 galerií, Apoštolská knihovna, Raffaelovy síně a apartmány Borgiů.

Italské speciality

Pokud máte rádi zmrzlinu, neměli byste zapomenout zavítat do gelaterie, tzv. zmrzlinárny. Naloží Vám zde pořádnou porci vynikající italské zmrzliny. Z dezertů se doporučuje panna cotta, tiramisu a jiné sýrové dobroty. Vše můžete zapít voňavou a lahodnou kávou či vínem.

Mezi speciality římské kuchyně patří bruschetta komodora, což je česneková topinka sypaná rajčaty a bazalkou. Dalšími delikatesami jsou telecí steak se šunkou, špagety a gnocchi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *