Region Ligurie

Ligurie se třetím nejmenším krajem Itálie. Leží na severozápadě, kde sousedí s Francií, Toskánskem a Piemontem. Rozprostírá se od hranic s Francií až po La Speziu. Je nazývá květinovou riviérou. Hlavním městem Ligurie je Janov, významný přístav Itálie a kolébka fotbalu. Janov vám nabízí nádherné architektonické památky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Nádherná krajina se zajímavými místy

Ligurská riviéra je známá díky bohaté kultuře, tulipánovým polím a překrásným pobřežím, které je dlouhé 317 km. Pro tuto oblast jsou typické oblázkové pláže, čisté moře a palmové promenády. Svou skalnatou scenérií patří mezi ty nejkrásnější. Najdete tu mnoho malebných zátok, místa ke koupání, písečné a kamínkové pláže. Nabízí několik kvalitně vybavených letovisek. Každého jistě uchvátí členitost a scenérie ligurského pobřeží.

Dalším zajímavým místem je hrad Castello di San Giorgio, ve kterém se dnes nachází archeologické muzeum.

Krásné přírodní scenérie

Ligurie je známá především díky pěstování květin, které se používají k výrobě vonných esencí. Díky stálému klimatu a nepřebernému množství antických městeček, láká po celý rok turisty k návštěvě. Na návštěvníky Ligurie největší dojem dělá fascinující krajina, která je doplněna bohatou historií.

Příroda kolem Janovského zálivu je chráněna horami. Ty dokáží vytvořit dokonalou „záclonu“ proto povětrnostním vlivům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *