Region Lombardie

Lombardie zaujímá plochu o rozloze 23 863 km2. Jde o zajímavou oblast, která se rozkládá od Alp až do údolí řeky Pád. Hlavní město tohoto regionu je Milán. Milán je druhé největší město Itálie, nachází se zde gotická katedrála a další historické památky. Katedrála Duomo je druhým největším chrámovým komplexem v Itálii.

Tajemné kouzlo přírody

Příroda zde má své nezaměnitelné kouzlo, jelikož se zde nachází několik překrásným přírodních parků, např. Parco Lombardo della Valle del Ticino. Okouzlí Vás voňavé lesy, ve kterých si můžete nasbírat lesní plody. Husté lesy Vám také nabízí vůni rozkvetlých květin.

Co se týče atraktivních míst, nejsou tu jen ideální podmínky pro turistiku a lyžování v Alpách ale také se zde nachází několik nejkrásnějších horských jezer – Lago di Garda, Lago Maggiore a Lago di Como. Ty turisty lákají především v létě, kvůli možnosti koupání. Např. jezero Lago di Como nabízí skalnatá pobřeží, krásná letovisky s parky, lázněmi a kostely.

Lombardie je vybavena spoustou měst s historickými památky, např. Milano a Bergamo.

Dovolená v Lombardii

Lombardie je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších regionů v Itálii. Svými hornatými oblastmi je ideální na turismus. Zimní střediska patří k těm luxusnějším, nabízí perfektní vybavení, možnost zábavy a především sportovní využití.

Tradice a kultura

Každý region má své tradice, a není tomu výjimkou ani Lombardie. Pokud chcete začít opravdu něco zajímavého, nedá se dopustit na Vánoce, Velikonoce a tzv. březnové karnevaly. Lombardie je známá i díky produkci vín. Mezi nejznámější patří Lugana nebo Bardolino. Z tohoto kraje také pochází velmi známý parmezán Grana Padano.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *