Region Marche

Region Marche se nachází ve střední Itálii. Sousedí s Emilií-Romagnou, San Marinem, Toskánském, Abruzzem, Laziem, Umbrií a Jaderským moře. Jeho rozloha činí 9 695 km2. Hlavním městem této oblasti je Ancona.

Hlavní město Ancona

Město Ancona je jedním z největších přístavů v Jaderském moři. Tato oblast nabízí nejen dlouhé pláže s průzračně čistým mořem, ale také hory, zalesněné kopce a neuvěřitelnou koncentraci historické architektury. Kraj Marche se vyznačuje největším počtem muzeí a obrazáren.

Ráj turistiky

Přímořské oblasti lákají milovníky historických památek a moře. Nejdůležitější římské památky se zachovaly ve Fanu a Anconě. V Anconě se nachází Hadrianův oblouk, ve Fanu oblouk Augustův. Pěší turisté se tu cítí jako v ráji, jelikož se zde nachází riviéra zelených pahorků, která je ideálním pro příznivce pěší turistiky. Riviéra zelených pahorků je nenáročný zvlněný terén, který zvládnou i méně fyzicky zdatní.

Zajímavosti regionu Marche

Region Marche je ideální region pro dovolenou, nabízí vše, co byste od dovolené v zahraničí čekali. Je tu nespočet historických vesniček, architektury, ale také netknutá příroda, která je plná kopců, lesů a hor. Nechybí tu ani čisté moře, které je doplněno o písčité a kamínkové pláže.

Jedním z nejkrásnějších míst v této destinaci je Riviera Del Conero. Jde o chráněnou oblast, která se pyšní krásnými plážemi s azurovou vodou a výhledy na hory. Centrum Riviery Del Conero tvoří historická městečka Marcelli di Numana, Ancona a Sirolo. Ty nabízí vynikající italské restaurace a pizzerie.

Milovníky sportu potěší nabídka tenisových kurtů, beach volejbalových a fotbalových hřišť. Pokud máte rádi dobrodružství, rádi zavítáte do center vodních sportů. Ta nabízí nezapomenutelné zážitky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *