Martinik Francouzský region v Karibském moři

Zámořský region Martinik leží na stejnojmenném ostrově v Karibském moři. Tento ostrov je součástí francouzských Malých Antil. Jeho poloha je mezi ostrovy Svatá Lucie a Dominika. Celková rozloha tohoto ostrova je 1 128 km2. Hlavním městem této oblasti je Fort-de-France.

Země v Martiniku

Zámořský region Martinik  má mnoho turistů spojeno s nádhernými plážemi a exotikou, a to především jih ostrova. Ten nabízí překrásné pláže a hlavní turistické resorty. Na jihu Martiniku můžete navštívit například muzeum cukrové třtiny tzv. Musée de la Canne. Nejlepší oblastí turistů je Pointe du Bout, ve kterém nechybí jachtařské přístaviště a krásné pláže. Odtud také vyplouvají trajekty do hlavního města této oblasti.

Dalším známým místem je záliv Grand Anse, který zdobí rybářské vesničky, pozoruhodné pláže a barevné čluny. Dominantou jihu této destinace je tzv. Diamantová skála, Rocher du Diamant.

Zajímavosti města Fort-de-France

Město Fort-de-France je největším městem Malých Antil a bylo postaveno již v 17. století. Nejzajímavějším turistickým místem je knihovna Schoelcher, která byla vystavěna v roce 1889. Nedaleko knihovny leží pevnost St-Louis. Tato pevnost byla vystavena ve francouzském stylu v 17. století. Další dominantou města je katedrála St-Louis, která se pyšní krásnými hodinami, kovovým zdobením a 57 metrovou věří. Zajímavé je, že byla postavena na původních šesti kostelech.

Rituální předměty, keramiku a nástroje původních obyvatel pak nabízí místní archeologické muzeum, které se nachází ve vile z 19. století.

Martinik a  gastronomie

V Martinické kuchyni jsou velmi časté mořské plody a ryby. Typickými pokrmy jsou Accra (zelenina, ryba nebo kreveta smažená v těstíčku), Boudin (klobásky) a Chatrou (chobotnice). Chobotnice se podává jako dušená se zeleninou nebo jako smažená s červenými fazolemi, rýží nebo čočkou.

Dalším oblíbeným jídlem je mořský šnek Lambis. Ten se v místních restauracích podává grilovaný, dušený nebo smažený. Pokud máte rádi sladké, určitě se doporučuje ochutnat Blanc Manger au Coco. Jedná se o krémové kuličky z vanilky, cukru a kokosového mléka. Za typický a velmi proslulý se považuje rum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *