Francouzský region Mayotte

Mayotte je ostrov, který leží v Indickém oceánu. Ostrov Mayotte sice patří Francii, ale svou polohou se rozkládá mezi Afrikou a Madagaskarem. Jeho rozloha je 374 km2 a žije zde pouhých 212 645 obyvatel. Správním střediskem je Mamoudzou. Většina turistů, kteří na Mayotte jezdí, oceňují, že území patří Francii, protože tak odpadají starosti s pořizováním víz. Jako po Evropě.

Krásy a zajímavosti Mayotte

Úchvatné přírodní krásy leží na dvou ostrovech Grande Terre a Petite Terre. Velikou atrakcí, která přitahuje mnoho turistů je průzračná Laguna. Tu obepíná a chrání tzv. Královský les, který má délku téměř 160 km a láká hlavně milovníky potápění.

Pro jedinečný zážitek z podmořského života si na Mayotte zajeďte v létě. Místy je tu sice chladněji než v Evropě, nicméně se v letních měsících naskýtá dechberoucí pozorování velryb. Tento zážitek si lze užít hlavně v červenci, kdy do laguny vplouvají velrybí mámy.

Pláže tohoto regionu

Ostrov Mayotte má také velice zajímavé pláže, na kterých můžete pociťovat krásné vůně. Pěstuje se zde totiž skořice, vanilka a kananga, což je rostlina, z jejichž květů se často vyrábí voňavky.

Nejproslavenější místní pláží Moya na Pettie Terre, která je považována za perlu Komorské oblasti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *