Francouzský region Mayotte

Mayotte je ostrov, který leží v Indickém oceánu. Ostrov Mayotte sice patří Francii, ale svou polohou se rozkládá mezi Afrikou a Madagaskarem. Jeho rozloha je 374 km2 a žije zde pouhých 212 645 obyvatel. Správním střediskem je Mamoudzou. Většina turistů, kteří na Mayotte jezdí, oceňují, že území patří Francii, protože tak odpadají starosti s pořizováním víz. Jako po Evropě.

Krásy a zajímavosti Mayotte

Úchvatné přírodní krásy leží na dvou ostrovech Grande Terre a Petite Terre. Velikou atrakcí, která přitahuje mnoho turistů je průzračná Laguna. Tu obepíná a chrání tzv. Královský les, který má délku téměř 160 km a láká hlavně milovníky potápění.

Pro jedinečný zážitek z podmořského života si na Mayotte zajeďte v létě. Místy je tu sice chladněji než v Evropě, nicméně se v letních měsících naskýtá dechberoucí pozorování velryb. Tento zážitek si lze užít hlavně v červenci, kdy do laguny vplouvají velrybí mámy.

Pláže tohoto regionu

Ostrov Mayotte má také velice zajímavé pláže, na kterých můžete pociťovat krásné vůně. Pěstuje se zde totiž skořice, vanilka a kananga, což je rostlina, z jejichž květů se často vyrábí voňavky.

Nejproslavenější místní pláží Moya na Pettie Terre, která je považována za perlu Komorské oblasti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *