Region Molise

Molise je region ve střední Itálii s rozlohou 4 483 km2. Je nejmenším krajem ve střední Itálii, bohatý na přírodní krásy. Nabízí hory a moře zároveň. Hlavním městem je Campobasso, ve kterém Vás zaujme Castello Monforte.

Přírodní krásy

Ke zvláštnostem patří vzácné umělecké a archeologické památky. Příkladem může být nádherný Saepinum, romantické kostely Santa Maria delle Strada, poutní kostely, středověké tvrze a zámky. Nedotčená krajina nabízí čisté ovzduší. Různé sportovní vyžití nabízí Jaderské moře, kopce a vysoké hory se zasněženými vrcholky. Podél pobřeží Jadranského moře se táhnout kvalitní letoviska s překrásnými zlatavými plážemi a průzračným mořem.

Tato oblast je ideální i pro milovníky gastronomických zážitků a agroturismu. Molise je oblast plná historických památek a přírodních krás. Okouzleni budete množstvím krásných zážitků v kterémkoliv ročním období.

Gastronomie

Nejznámějšími produkty v této oblasti jsou olivové oleje a různé druhy sýrů a uzenin. Originální pochoutkou je lo Sfarriccio, což je vepřová krev s piniovými oříšky, pomerančovou kůrou, kakaem, rozinkami a sádlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *