Nejkrásnější pláže

Bezmračná obloha, modré moře a nejkrásnější pláže Evropy.

Pláž na ostrově Favignana na Sicílii je ideálním místem pro potápění.

Sicílie – Cala Rossa

Tuto pláž oblévá nádherné modrotyrkysové moře a naleznete ji na ostrůvku Favignana. Tato destinace není tak známá, takže zde naleznete opravdu klid a pohodu. Je to také ideální místo pro potápění, je zde velmi pestrý podmořský svět. Favignana není ale asi úplně ideálním místem pro dovolenou s malými dětmi, protože přístupy k plážím jsou poněkud problematické. Je to z toho důvodu, že tento ostrůvek je z větší části skalnatý.

Jedna z nejkrásnějších pláží Řecka je pláž Elafonisi

Řecko – Elafonisi

Asi nejkrásnější pláží Řecka je pláž Elafonisi, která se nachází na stejnojmenném ostrůvku. Tuto pláž omývá křišťálové moře a velkou zajímavostí je zde červeno-bílý písek. Toto místo je velmi vhodné pro rodiny s dětmi, protože je zde velmi prohřátá voda. Elafonisi je jednu z nejkrásnějších pláží na Krétě, ne-li v celém Řecku.

 

Playa de las CatedralesŠpanělsko – Playa de las Catedrales

Tato pláž se nachází u městečka Ribadeo, což je na severu Španělska. Tuto pláž tedy oblévá Atlanský oceán a voda je zde chladnější.

 

Německo – Usedom

Pláž Usedom je u Baltského moře a opravdu se nachází v Německu. Tuto pláž omývá blankytné moře a je obklopena bílým pískem. Je dlouhá přibližně 40 km. V celé této délce narazíte na spoustu restaurací, obchodů a obrovských promenád. A pokud si budete chtít zasportovat, najdete v okolí i spoustu kilometrů cyklostezek.

Baleáry – Playa se Ses Illetes

Tato pláž se nachází na ostrově Formentera. Moře je zde blankytné a obklopené bílým pískem. Odstíny moře se zde pod slunečními paprsky střídají, takže se dá říci, že toto místo hraje všemi odstíny modré barvy. V blízkém okolí této pláže najdete také spoustu malých ostrůvků, ke kterým s přehledem doplavete.

Chorvatsko – Pupnatska Luka

Chorvatsko a s ním spojeno Jadranské moře je asi nejnavštěvovanější místo českým národem. Je to zřejmě z toho důvodu, že zde najdete opravdu velké množství krásných míst i pláží. V každém případě mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrov Korčula a s ním spojena pláž Pupnatska Luka. Tuto pláž omývá průzračné moře, které je obsypáno bělavým pískem s oblázky.

Kypr – Fig Tree Bay

Fig Tree Bay neboli Zátoka fíkovníků je opravdu jedna z nejhezčích. Nachází se na jihovýchodě Kypru, v oblasti destinace Protaras. Je zde průzračné moře, jemný písek a pozvolný vstup do moře. Není ovšem vhodnou volbou pokud hledáte klid a odpočinek. Tato pláž je poněkud rušnějšího charakteru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup