Francouzský region Normandie

Francouzský region Normandie se nachází u Lamanšského průlivu. Rozloha tohoto regionu je 29 906 km2. Vznikl v roce 2016 spojením regionů Dolní a Horní Normandie. Hlavním střediskem je město Rouen. Jedná se o malebný kraj, který je plný pastvin.

Zajímavosti v Normandii a město Cean

Pobřeží v Normandii je plné písečných pláží, nejnavštěvovanějším místem je lokalita Mont Saint Michel, které je obklopené mořem. Turistickým cílem jsou útesy Alabastrového pobřeží, které se táhnou v délce 130 km.

V Normandii se nachází také město Caen, ve kterém se nachází středisko Normandského vévodství. Chloubou je Caenský hrad, který patří mezi největší hrady v západní Evropě. Dnes je v tomto hradě umístěno Muzeum výtvarných umění a Muzeum Normandie. Dále, v tomto městě můžete obdivovat například gotickou trojlodní stavbu Saint Pierre. Jedná se o kostel svatého Petra, který byl postaven ve 14. až 16. století.

Hlavní středisko Rouen

Město Rouen se pyšní několika úžasnými architektonickými památkami. Svůj výlet můžete začít ve zdejším Starém městě. Památkou v okolí Starého města je Soudní dvůr (Palais de Justice) a zvonice Gros Horloge.

V Rouenu se nachází muzeum kovářství – Musée Le Secq des Tournelles. Sbírkou porcelánu se pyšní slavné Musée de la Céramique.

Bohatá gastronomie

Normandie se vyrábí celá řada chutných sýrů. Nejznámějším z nich je sýr Camembert. Skvělým produktem je také francouzský mošt calvados nebo cider. Dále se tu vyrábí mléčné výrobky, které jsou základními surovinami kuchyně. Důležitou plodinou je i jablka, ze kterých se vyrábí pravý francouzský mošt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *