Francouzský region Nová Akvitánie

Region Nová Akvitánie vznikl v roce 2016 spojením regionů Akvitánie, Limousin a Poitou-Charentes. Nová Akvitánie patří mezi největší regiony ve Francii, jehož správním střediskem je známé město Bordeaux. Rozloha tohoto kraje činí 84 061 km2. Oblast hraničí s regiony Centre-Val-de-Loire, Pays-de-la-Loire, Auvergne-Rhone-Alpes, Okcitánií a na jihu se Španělskem, se kterým tvoří pohoří Pyreneje.

Krajina plná překvapení

Nová Akvitánie je plná krásných pláží, měst, historie, malebných vesniček, opevnění, hradů, lesů, hor a vinic. Nejdůležitější část se rozkládá na pobřeží, které je dlouhé 250 kilometrů. Je plné krásných písčitých pláží, rekreačními letovisky a lázeňských měst.

Nová Akvitánie = kvalitní gastronomie

Zdejší gastronomie je vynikající. Francouzská kuchyně je především významná skvělým červeným vínem a chutnými mořskými plody. Turisté si velice oblíbili zdejší ústřice, které jsou opravdu vynikající. Ochutnat je můžete v restauraci nebo u místních rybářů. V méně známé oblasti zvané Périgord jsou velmi oblíbené lanýže, ořechy, kaštany, drůbež a houby. V této oblasti se také vyrábí slavné foie gras, což jsou husí játra v sádle. Ve Francii jsou dále oblíbené zavařeniny a paštiky.

Lázeňský region a město Dax

Nová Akvitánie je nejdůležitější lázeňskou oblastí. Celkem má 30 lázeňských měst a vesnic. Největším a nejdůležitějším lázeňským městem je Dax.

Zajímavosti Nové Akvitánie

V Nové Akvitánii se nachází dvě nádherná města – La Rochelle a hlavní centrum kraje, Bordeaux. U města La Rochelle leží jedna z nejproslulejších pevností, tzv. pevnost Boyard. V této oblasti se nachází nespočet hradů a zámků.

Město Bordeaux je město s bohatou historií a nejznámější vinařská oblast. Lokalita je plná dlouhých ulic, které krásně splývají s měšťanskými domy a veřejnými budovami. Významné je nábřeží Garonny. Chloubou Bordeaux jsou kostely, brány a věže.

Nedaleko provincie Poitiers leží Futuroscope. Jedná se o druhý největší zábavný park na území Francie, který je zaměřen na technologii filmových kouzel, ohňostroje a laserové show. Každoročně ho navštívit několik tisíc turistů z celého světa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *