Zatočte s nudou u vody! Osvědčené tipy, jak se zabavit na pláži

Vyrážíte letos k moři? Nebo jste se rozhodli navštívit jedno z tuzemských tábořišť u vody? Ať jedno či druhé, určitě se velmi těšíte – a není divu, vždyť jste na svou dovolenou mysleli již od vánočních svátků! Konečně přicházejí vytoužené dny volna plné slunce a koupání!

Dovolenkový pobyt u moře či u jedné z našich přehrad nebo přírodních koupališť slibuje mnoho. Nejen, že člověka čeká zasloužený odpočinek, ale též zábava. S nudou se příliš nepočítá – vždyť u vody v parném letním dni snad nemůže nikoho přepadnout! Bohužel, v praxi platívá, že samotné koupání a slunění většinou zabaví jen na první desítky hodin v novém prostředí vaší dovolené, co ale dělat, když vás opalování na slunci či smočení se ve vodě začne nudit? Připravte se na případné nepříjemné dlouhé chvíle s předstihem – třeba díky našim tipům, jak se zabavit na pláži a nepromrhat ani minutu nechtěným lelkováním, které vás nakonec ještě více unavuje…

Základem je dobré čtivo!

Bez pořádného příběhu ani ránu – do kufru si s sebou již před odjezdem přibalte zajímavý román, na který jste neměli během roku čas, není lepšího období pro četbu než právě to prázdninové. Že žádnou čtivou knihu nemáte? Zaběhněte honem do knihovny a vyberte si z rozsáhlé nabídky tu vám nejmilejší. Doporučujeme dílo, kde autor nešetřil humorem – třeba Bočkovu Poslední aristokratku nebo odlehčené čtení z prostředí Francie Merde! Rok v Paříži. Zaručeně se budete se zalykat smíchy -a tak to má ostatně na prázdninách být.

Zalovte na novinových stáncích

Nechce se vám číst žádný zdlouhavý příběh? Nevadí, skvělou volbou pro vás bude zajímavý časopis – vybírat můžete jak z těch lifestylových, tak z odborných, díky kterým se i vzděláte – ať už v oblasti historie, medicíny, psychologie či technologie nebo sportu. Výborné jsou také speciální tituly plné křížovek – ty při dlouhé chvíli uvítáte. Nezapomeňte si s sebou přibalit i psací potřeby a pastelky. Proč pastelky? U dobrých prodejců tiskovin hravě narazíte i na hit posledních měsíců – omalovánky pro dospělé. Pokud máte rádi pasivnější způsob odreagování se, pak si obrázky k dobarvení určitě pořiďte, na dovolené je oceníte!

Hry se vždycky hodí

Že nemáte místo v zavazadle, abyste si s sebou mohli vzít oblíbenou deskovou hru? Obavy jsou zbytečné! Dnes již běžně seženete řadu populárních her v malé, cestovní a dokonce i magnetické verzi. Uvítáte též hrací karty, nejen, že si zahrajete se svým spoludovolenkářem „prší“ či „žolíky“, můžete mu zkusit vyvěštit i budoucnost! Ještě, než se do toho ale pustíte, nastudujte alespoň základní pravidla pro čtení z karet – přeci jenom chcete být určitě hodnověrným věštcem říkajícím jen a jen pravdu!

Plážové vybavení

Plavání v moři, bazénu, jezeře či koupališti brzy omrzí, proto ještě před odjezdem nezapomeňte přibalit řadu zlepšováků, které ve vodě jistě oceníte! Mezi povinnou výbavu patří nafukovací lehátko, díky kterému se můžete nechat pohupovat ve vlnách i hodiny a příjemně relaxovat. Chybět by rozhodně neměly ani potápěčské brýle! Není nic krásnějšího než možnost zkoumat dno moře a pozorovat vodní živočichy! Pro zlepšení komfortu při potápění myslete i na šnorchl a potápěčské ploutve!

Elektronika přijde vhod

Pusťte si do uší při opalování oblíbené písničky nebo mluvenou knihu a hned bude dlouhá chvíle tatam! Mimo MP3 přehrávač vytaste do akce i svůj mobilní telefon či přímo fotoaparát – momentek z pláže totiž není nikdy dost! Můžete se vydat na „lov“ krásných snímků divokých vln v moři, třpytu slunce na vodní hladině, zvířecí i rostlinné říše nebo jen dokumentujte zbytek spolucestujících – až přijedete domů, jistě se nad spoustou svých snímků pobavíte a připomenete si své zážitky i příjemnou atmosféru tehdejších dní.

Komunikujte!

Dělá vám navazování kontaktů problémy? Rozumíme a chápeme, není snadné někoho oslovit, zároveň je však řada situací, kdy se seznámíte velice rychle. Zakutálel se k vám cizí míč? Pak jej nenechte volně ležet, ale ihned jej přihrajte zpátky majiteli – i s milým úsměvem v tváři. Uvidíte, jestli vám jej oplatí a jestli příště onen míč nezamíří opět vaším směrem, ale tentokrát již cíleně. Házet si ovšem můžete i v rámci vlastní rodiny či party přátel, se kterou jste na dovolené. Mnoho lidí se rádo přidá do týmu, když uvidí, že o to stojíte. Podmínkou ovšem je mít i onen míč či létající disk – myslete na to už při balení svých zavazadel!
Hravě se seznámíte též u jednoho z plážových barů, zapovídat se můžete též s prodejci, kteří rádi procházejí plážemi a nabízejí suvenýry. Zkrátit si dlouhou chvíli lze snano i využitím nabídky zapletení copánků či nakreslení tetování hennou.

Zkoumejte své prostředí!

Vydejte se na procházku po pláži, pozorujte skotačící lidi, sbírejte hezké kamínky či mušle na památku, postavte nějaký zajímavý výtvor z písku nebo se s ostatními blízkými pokuste jednoho z vás do písku rovnou zahrabat! Garantujeme vám, že se budete královsky bavit! A pokud ne, vraťte se zase zpátky ke své knize či plánujte, kam vyrazíte navečer…

…přeci jenom, teplé letní večery a noci bývají na dovolených ještě krásnější než samotná rána a odpoledne. Večer, když opadnou vysoké teploty, začínají letoviska konečně naplno žít! Spousta lidí se vydává ze svých příbytků do ulic a vyhledává zábavu s očekáváním nových, vzrušujících zážitků – ať již skrze nakupování suvenýrů, prozkoumávání okolí menšími výlety či využívání taneční zábavy v hotelech, barech i letních parketech. Nechte rytmy léta rozproudit i vaše tělo, radujte se, hyřte optimismem a užívejte si svou dovolenou naplno! Ať máte zase celý rok na co s potěšením vzpomínat a zároveň si můžete vysnívat budoucí prázdniny, které přijdou co nevidět znovu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *