Francouzský region Okcitánie

Okcitánie je historickou oblasti, která vznikla v roce 2016 sloučením bývalých regionů Midi-Pyrénées a Languedoc-Roussillon. Hlavním střediskem regionu je město Toulouse. Region sousedí s Novou Akvitánií a Provence-Alpes-Côte d’Azur.

Okcitánie a Historické památky

Region Okcitánie je plná historických památek, středověkých měst a vesniček, hradů a jejich zřícenin. Nejznámějším a nezachovalejším pevnostním městům v Evropě patří Carcassonne. V roce 1997 byla zařazena na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavým místem je město Albi, ve kterém se nachází úžasná katedrála Ste-Cécile, která je také zapsána na seznam UNESCO. V interiéru tohoto skvostu naleznete nádherně vymalované stropy a fresky z 15. století. Dalším unikátem v tomto městě je palác Palais de la Berbie. Jedná se o bývalý arcibiskupský palác, který je obklopený nádhernou zahradou ve francouzském stylu.

Krásné přírodní scenérie

Region Okcitánie je také plný krásných národních parků, např. národní park des Cévennes. Tento park se pyšní krásnou přírodou s horskými scenériemi, zajímavou flórou a faunou. Zajímavým místem v tomto parku je vysoká hora Mont Lozére, která disponuje výškou 1 699 metrů.

Chloubou Okcitánie je známé pohoří Pyreneje, které tvoří hranici mezi Francií a Španělskem. Pyrenejské pohoří se pyšní úžasnou horskou přírodou. Svou scenérií láká k turistice a outdoorovým aktivitám. Pohoří je hlavní atrakcí v zimě, nabízí 20 lyžařských středisek a několik areálů pro běžkaře.

Další oblastí v pohoří Pyreneje, je stejnojmenný národní park – Parc National des Pyrénées.

Známá a chutná gastronomie

Typickým znakem je zdejší sýr Roquefort. Velmi chutný plísňový sýr, je vyroben z ovčího mléka. Svým vzhledem připomíná českou nivu.

Vynikající jsou i místní francouzská vína, mezi nejznámější vinařské oblasti patří Gaillac, Madiran nebo Fronton.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *