S párou rakovnickým krajem

I přes stále rostoucí počet historických jízd provozovaných parními lokomotivami se nezdá, že by zájem o podobné atrakce slábl. Dýmající železní oři přitahují pozornost nejen dětí, jejich tatínků dědečků, ale vidět při podobných příležitostech můžeme vidět i řadu maminek a babiček.

Z Lužné u Rakovníka do Kolešovic

Psal se rok 2006, když na lokální železniční trati, malebně se vinoucí krajem Rakovnicka, utichl železniční provoz. Štěstím bylo, že hned následující rok začal opuštěná trať znovu ožívat příležitostnými jízdami. Již několik let o každém letním víkendu vyráží na svou pouť historický vlak tažený parní lokomotivou 4233.094, 354.7152 nebo 555.0153. Za vcelku slušnou cenu 180,- Kč zpáteční jízdenky se můžete uvelebit v zrekonstruovaných osobních vozech Ci/Cc doplněných o služební a bufetový vůz. Pro rodinu s dětmi je připraveno rodinné jízdné ve výši 450,- Kč, ale za cenu 100,- Kč můžete klidně absolvovat pouze v jedno směru a obohatit tak svůj vlastní výlet. Jízdenky se prodávají u průvodčího, pouze větší skupiny zájemců se mohou objednat dopředu. Odmítnuti nebudou ani cyklisté, kterým vlaková četa přepraví jejich bicykly zdarma.

Zapomenutá romantika na zapomenutých kolejích

Každou prázdninovou sobotu i neděli ožívá zdejší atmosféra zvukem parního stroje, lokomotivní píšťaly a typickým dusotem železničních vozů. Průměrná rychlost cca 50 km/h cestujícím umožní si dokonale vychutnat romantiku českého venkova. Vždy v 9,52 a 13,52 hod. se vlak vydává na pouť dlouhou pouze pár kilometrů, avšak obohacenou o zhruba hodinovou zastávkou v Kněževsi, kterou je možno vyplnit návštěvou železničního muzea. Zpět do Lužné u Rakovníka je to už jen pár kilometrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup