Francouzský region Pays de la Loire

Pays de la Loire je kraj, který leží na západní straně Francie. Jeho hlavním městem je Nantes. Toto město leží na řece Loire, nejznámější řece Francie. Rozloha tohoto regionu je 32 082 km2.

Nádherná krajina

Zdejší pobřeží skrývá nejkrásnější písčité pláže. V Údolí Loiry pak naleznete romantické skvosty tohoto kraje. Region nabízí jedno z nejzajímavějších měst, město Saumur. V něm se nachází známá jezdecká škola a pohádkový hrad, který byl postaven ve 13. století.

Navštívit můžete národní park Loire-Anjou-Touraine-Regional Nature Park, který se pyšní jeskynními tunely a unikatními druhy fauny a flory.

Hlavní středisko Nantes

Hlavním střediskem je Nantes, město s necelými 300 000 obyvateli. Ve městě se nachází několik muzeí, z nichž nejvýznamnější je v zámku Chateau des Ducs de Bretagne. Expozice je věnována historii města. Dalším muzeem je Musée Jules Verne. To v sobě ukrývá expozici, která je věnována slavnému zakladateli sci-fi.

Pro milovníky fauny je zde Musée d´Histoire Naturelle. To nabízí akvárium plné různých plazů.

Zajímavosti Pay de la Loire

Ve městě La Fléche se nachází jedna z největších zoologických zahrad v celé Francii. Dalšími atraktivity jsou safari Park Planete SauvageLe Mans a Le Puy du Fou, ve kterém se nachází nejpopulárnější zábavní park s velkým množstvím atrakcí.

Velmi často navštěvovaným městem je Angers, který se pyšní hned dvěma známým budovami. První z nich je Muzeum krásných umění, Musée des Beaux-Arts, ve kterém můžete shlédnout sbírku sochařství a malby od 14. století po současnost. Ve druhém muzeu, Musée Pincé, se nachází expozice řeckého, římského, etruského, egyptského, japonského a čínského umění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *