Řecký region Peloponés

Region Peloponés je poloostrov v jižní části Řecka. Jeho rozloha činí 15 490 km2. Krajina této oblasti je velmi rozmanitá, místy jsou přímořské roviny a jinde vysoké hory. Na tomto ostrově najdete nejvýznamnější města historie – Sparta, Olympia a Mykény. Tento ostrov je skvostem všeho, co je pro Řecko typické – památky, bohatá historie, překrásné plíže, nejlepší olivový olej a řecká vína.

Bohatá rozmanitost nejznámějšího poloostrova

Poloostrov Peloponés je vhodným místem pro lidi, kteří milují historii a sport. Využití zde najdou vyznavači cyklistiky a pěší turistiky. Turisty lákají především písečné pláže a rekreační střediska. Nejoblíbenějšími plážemi je Tolo a Niforeika. Resort Tolo nabízí písčité a oblázkové páže, příjemnou relaxaci, mnoho restaurací a dostatek vodních sportů. Niforeika vás okouzlí klidem a přírodními scenériemi.

Kultura na poloostrově Peloponés

Vstupní branou na tento poloostrov je město Patra, třetí největší město Řecka. S více než 150 let starou tradicí se tu každý rok koná karneval. Jedná se největší a nejvýznamnější akci v celém Řecku, je doprovázená průvody lidí v nádherných maskách, večírky a akcemi pro děti.

Nadšenci historie, zábavy a kultury mohou navštívit antické divadlo v Epidauru., které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o krásný zachovalý amfiteátr, ve kterém bývalo léčitelské centrum. Tento objekt se nachází ve zvlněné krajině uprostřed borových hájů. Nezapomenutelným zážitkem jsou divadelní představení, která vás přenesou ke kořenům divadelní tradice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *