Region Piemont

Piemont zaujímá plochu o rozloze 25 402 km2. Jest krajem v severozápadní Itálii, ohraničen ze tří stran Alpami. Sousedí s Ligurií, Emilií-Romagnou, Švýcarskem, Francií a Lombardií. Hlavním městem je Turín, ve kterém sídlí automobilka Fiat.

Neprobádaný kraj Itálie

Piemont je rájem milovníků horské turistiky, historických památek, lyžování a nejchutnějšího italského vína. Tento region nabízí nedotčenou přírodu italských Alp. V nížinách pak můžete shlédnout ty nejlepší vinice. Ostatní městečka nabízí půvabná historická centra s pevnostmi, krásnými náměstími, městskými opevněními a pevnostmi.

Oblíbenými místy jsou svaté hory, na kterých se nachází komplex náboženských budov. V italských Alpách pramení řeka Pád, nachází se zde i italská jezera – Lago d´Orta a Laggo Magiorre. V Piemontu se vydejte na projížďku malebnou krajinou, nabídne vám několik vesniček obklopených vinicemi.

Hlavní město evropského baroka

Turín je pro svou barokní architekturu nazýván hlavním městem evropského baroka. Vidět zde můžete krásná náměstí, skvostné paláce a křesťanskou relikvii.

Gastronomický zážitek

Piemont je nejvýznamnějším regionem, který produkuje nejkvalitnější vína Itálie. Jedním z nejslavnějších vín je Barolo DOCG, předními výrobci jsou Clerico, Conterno a Giacosa.

K neodmyslitelným italským pochutinám patří tzv. bílé lanýže. Dále se zde vyrábí skvělé sýry, specialitou je tvarohový sýr Ricotta nebo Seirass del Fen. Jedno z nejlepších italských vín je vyráběno v městečku Barolo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *