Podzim v Barceloně

Možná Barcelona není zrovna hlavním městem Španělska, je ale hlavním městem Katalánska a těší se největší oblibě u turistů. A právě v období podzimu je ta správná doba toto místo navštívit. Tedy alespoň pokud nejste milovníkem vln veder a spíš oceníte procházku za příjemného počasí.

Ideálním pobytem je pravděpodobně prodloužený víkend, ale i třeba tři až čtyři dny v týdnu, kdy vás letenky vyjdou levněji. A pokud chcete ušetřit i po příletu, můžete se, místo s taxíkem, svést z letiště do centra metrem.

To nejlepší z Barcelony

Míst, která lze navštívit je tu hodně ale najdete tu i několik, bez jejichž návštěvy nemůžete odjet. Vlajkovou lodí Barcelony je slavný architekt Antonio Gaudí a zejména pak Gaudí park, který se nachází na svahu hory Turo del Carmel a který je plný architektonických skvostů právě tohoto umělce. Prohlídku se však vyplatí naplánovat na brzy ráno a zakoupit si lístky online, jelikož v pozdějších hodinách je zde doslova hlava na hlavě, a to i přesto, že u vstupu se snaží počet návštěvníků regulovat.

Z parku se poté můžete vydat ke katedrále Sagrada Família, kterou též navrhl již zmiňovaný Antonio Gaudí. Práce na této stavbě trvají již více než století a dokončená by měla být v roce 2026. I přesto však jde o dechberoucí podívanou.

Pokud jste naopak milovníkem spíše podmořského světa než architektury, určitě si přijdete na své v Barcelonském akváriu, jenž je jedním z největším v Evropě. Obdivovat tu lze například plejtváky či žraloky. Pokud máte odvahu a tito tvorové vás neděsí k smrti, můžete se za nimi vydat rovnou do nádrží a to buď ve žraločí kleci, nebo i bez ní.

Ráno dalšího dne můžete začít procházkou po hlavní třídě La Rambla, která je bohužel v pozdějších hodinách také velmi přeplněným místem ale opominout ji jednoduše nelze. Dále je také nezbytností vydat se na procházku po nedalekém přístavu či dojít podél něj až na některou z nedalekých pláží.

K večeru se vyplatí zahodit mapu a zatoulat se do okolních malebných uliček, které se vyznačují svou jedinečnou atmosférou.

Kam za gastronomií

Pokud hledáte to správné místo na oběd, zajděte na market La Boqueria, kde vám naservírují výtečný oběd v podobě čerstvým mořských plodů, jenž vám připraví během pár minut.

Na večeři se poté můžete vydat o něco dále od přístavu, do tapas baru MasQmenos, nacházející se na ulici Rambla de Catalunya. Jejich jídlo si jednoduše zamilujete a spolu s lahví vína nemůže mít večer chybu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup