Francouzský region Provence-Alpes-Côte d’Azur

Region Provence-Alpes-Côte d’Azur je kraj na jihovýchodě Francie. Region sousedí s region Rhone-Alpes a Lanquedoc-Roussillon. Hlavním centrem je Marseille. Sousedí s Itálií, Okcitánií a Auvergne-Rhône-Alpes Tato oblast patří k těm nejzajímavějším, protože je provoněná levandulí a zasněženými vrcholky francouzských Alp. Oblast má rozlohu 31 400 km2.

Krásná příroda v oblasti Provence-Alpes-Côte d’Azur

Region Provence-Alpes-Côte d’Azur je provoněn proslavenou levandulí. Svými zasněženými vrcholky Alp je velmi oblíbenou pro turisty. Část oblasti pokrývá Národní park Calanques, který byl založen v roce 2012. Na západ od Marseille leží Frioulské ostrovy. Součástí těchto ostrovů je i ostrov If, na kterém se nachází stejnojmenný hrad, který byl postaven v 16. století.

Právě oblast Provence je krajinou vinných sadů, levandulových polí a bohatých historických památek.

Region Provence

Provence je region ležící mezi Alpami a Azurovým pobřežím. Oblast je známá také díky skalnatým vrcholkům, malebnými přírodními scenériemi, středověkými vesničky a levandulovými poli. Krásu v sobě ukrývá Národní park Calanques. Ten vás uchvátí strmými útesy, plážemi a pohořím.

Nejvíce navštěvovaným městem je Aix-en-Provence, ve kterém se nachází krásné historické domy s velkým množstvím restaurací.

Marseille

Marseille je hlavním střediskem oblasti Provence-Alpes-Côte d’Azur. Jedná se o druhé největší město Francie. V tomto městě se nachází nejslavnější marseillská katedrála, takzvaná Cathédrale de la Major, která byla postavena v 19. století. Je vysoká 70 metrů a 140 metrů dlouhá. Nedaleko katedrály se nachází románský kostel St. Laurent, který pochází z 12. století.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *