Francouzský region Réunion

Réunion je zámořským regionem, který leží v Indickém oceánu. Je jedním z nejvzdálenějších regionů EU. Tento region spolu s Mauriciem a Rodriguesem tvoří souostroví Maskarény. Ten leží východně od ostrova Madagaskar. Rozloha tohoto zámořského regionu je 2 512 km2. Hlavním městem je Saint-Denis.

Nádherná krajina ostrova barev a vůní

Nejvyšší horou francouzského Réunion je Piton des Neiges, která měří 3 069 metrů. Stejnojmenný park zaujímá 40 % z celkové rozlohy tohoto ostrova. Národní park Réunion je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Ostrov bývá přezdíván ostrovem vůní a barev, protože se tu daří nejen ovoci, ale také vanilce, šafránu, nádherným květinám a zelenině.

Tento zámořský region je plný přírodních krás a nezapomenutelných zážitků. Na tomto ostrově naleznete také kokosové palmy, pláže a korálové útesy. Místní fauna a flóra nadchne každého. Okolí krásných domů jsou zaplaveny krásnými květinami, díky kterým tak na zahradách vzniká překrásný barevný koberec.

Na tomto francouzském ostrově se také nachází jedna z největších sopek na světě. Jedná se o Piton de la Fournaise. Sopka je vysoká 2 631 metrů. Dá se říci, že tato sopka je jedna z největších turistických atrakcí na ostrově Réunion.

Saint-Denis, hlavní brána ostrova

Saint-Denis je hlavním střediskem tohoto zámořského regionu. Je považován za hlavní bránu na tento ostrov, protože je zde umístěno letiště. V tomto městě se nachází až několik desítek historických památek, díky nimž dostal Saint-Denis titul Město umění a historie.

Nejslavnější památkou tohoto skvostného města je katedrála Saint-Denis. Stavba této katedrály začala v roce 1829 a dokončena byla o tři roky později.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *