Region Sardinie

Ostrov Sardinie leží ve Středozemním moři, na jihozápadní straně Itálie o rozloze 24 090 km2. Je druhým největším ostrovem v Itálii. Kouzelné pobřeží měří neuvěřitelných 1 849 km, jehož prostředí tvoří krásné oblázkové a písečné pláže. Území se pyšní několika významnými archeologickými památkami a bohatou historií.

Sardinské různorodé pláže

Sardinie je velice různorodá, naleznete zde malé zátočinky, oblázkové pláže, skalnaté útesy nebo pláže písečné. Ať už se vydáte do kterékoliv části Sardinie, vždy vás okouzlí ty nejkrásnější pláže. Najdete tu bohatá turistická střediska, překrásné písečné pláže, za kterými jezdí každoročně tisíce turistů. Navštívit můžete například skalnaté pobřeží Costa Paradiso nebo nejznámější oblast Cosa Smeralda neboli Smaragdové pobřeží.

Úchvatná příroda plná historických památek

Sardinie vás okouzlí krásnými plážemi a nádhernou přírodou. Je nádherným koutem světa plný půvabných pláží, středověkých městeček a skalisek. Nachází se zde několik přírodních parků, ze kterých budete opravdu nadšeni. Nejvyšším pohořím je Monti del Gennargentu. Za návštěvu stojí nejkrásnější mořská jeskyně, která se nachází na ostrově Grotta di Nettuno.

Kromě překrásné přírody, zde na vás čeká i spoustu historickým památek. Obdivovat můžete archeologická naleziště, místní muzea či historická centra měst Alghero a Castelsardo.

Gurmánský zážitek

Vychutnat si můžete procházku místními potravinovými trhy, na kterých vždy objevíte vše čerstvé. Pokud máte rádi delikatesy z mořských plodů, těstoviny, šunku, čerstvé ovoce nebo sýr, jste tu správně. Sardinie nabízí vynikající speciality, které se oblíbí každý milovník gastronomie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *