Jak sehnat levné letenky?

Letadlo. Pro běžnou populaci stroj, se kterým si mohou dovolit jednou za několik let, někdy třeba jednou za život. Jenomže letadlo už dávno není snobskou záležitostí a mohou jím častěji létat i lidé, kteří nevydělávají sedmdesát tisíc měsíčně. Chce to jen trochu znalostí, času.

Kde jsou letenky cenově přijatelné?

Cestovatel by si měl vybrat leteckou společnost podle svých finančních možností. Slovo nízkonákladové zní na první pohled hrozivě, ale jejich letadla nepadají častěji než ostatní a ani nemusíte vystupovat za letu. Prostě jenom o vás není tak dobře postaráno, ale to každý těch pár hodin přežije. Společnosti jako Norwegian nebo Wizzair jsou cenově někdy níže než třeba autobus.

Vyplatí se hlídat si váhu

Ne, tohle není článek o životním stylu, takže není myšlena váha fyzická. Ta právě může být při létání co nejvyšší. Pokud máte lehkou bundu a zimní kožich, do letadla rozhodně zvolte to druhé. Kožich jistě váží o několik kilogramů navíc. U nízkonákladových společností totiž dvojnásobně platí, že každá služba navíc něco stojí. K základní letence většinou máte jenom příruční batoh do letadla. Za další zavazadlo si musíte připlatit. Proto je třeba si pořádně rozmyslet, co si vezmete s sebou. Pokud chcete vystačit s jedním osmikilovým zavazadlem, chce to pořádně zvážit, co brát a co ne.

Kdy poletíme?

Termín je při výběru letenek takřka alfou omegou. Záleží na tom, zda je v dané oblasti sezóna či nikoli. Třeba v květnu se do středomořských destinací dostanete rozhodně levněji. Teplo už si užijete, všude je méně lidí, i místní budou vstřícnější. Pokud máte možnost si vybrat dovolenou, kdy si řeknete, rozhodně zauvažujte o této možnosti.

Nebojte se přestupů

Každý z nás dělá chyby. Včetně leteckých společností. Takže se občas stane, že místo pěti tisíc napíšou cenu letenky za pět set. Možná to není úplně morální a Rýchlé šípy by se zděsily, ale koneckonců proč ne. Společnost to určitě nezruinuje. Navíc občas je schopná v rámci doprodání letu nebo velké akce na podobnou cenu letenky snížit dobrovolně.

Všechny tyto výhodné ceny sleduje mnoho specializovaných portálů, které se vyplatí navštěvovat. Většinou, pokud jde o větší vzdálenost, jde o let třeba se dvěma přestupy. To by vám nemělo vadit, třeba v Mnichově je automat na čokoládu zdarma nebo v Dillí jsou všechny haly potažené koberci, takže to za to stojí.

Vzhůru na cestu!

Tipů pro získání levných letenek je ještě celá řada, takže se nebojte hledat a ptát se na diskuzních serverech zkušenějších. A hlavně se nebojte cestovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup